آخرین بخشنامه وزارت داخلی اقلیم کردستان در باره ترددها

ورود مسافر به کردستان عراق ممنوع است

پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ 0
ورود مسافر به کردستان عراق ممنوع است وزارت داخلی اقلیم کردستان با صدور بخشنامه ای، ممنوعیت تردد خودرو و عابر پیاده را به مدت یک هفته دیگر تمدید کرد.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، این وزارتخانه در اطلاعیه شماره 27 خود که آن را عصر امروز در 11 بند منتشر کرد، از ممنوعیت رفت و آمد در استان های اربیل، سلیمانیه، دهوک، حلبچه و مناطق راپرین و کلار تا 23 آوریل (4 اردیبهشت) از ساعت 12 شب خبر داد. هر راننده ای نیز از این قانون تخلف کند با مجازات روبرو می شود.

در این اطلاعیه تصریح شده است که رفت و آمد عابران پیاده نیز ممنوع است به غیر از مواردی مانند تامین نیاز روانه و بیماری. با متخلفان نیز برخورد خواهد شد.

در یکی از بندهای دیگر این اطلاعیه عنوان شده است که تردد از ساعت 6 عصر تا 12 شب به صورت کلی ممنوع خواهد بود و تنها نیروهای امنیتی، کادر درمان، آمبولانس ها و افرادی که در ماموریت رسمی هستند اجازه تردد دارند.

در بند هفتم نیز، بر ممنوعیت تردد میان استان ها و مناطق خودگردان در تمام حالت ها تاکید شده است.

بند دهم اطلاعیه نیز به موضوع تردد در مرزهای گمرکی پرداخته و در آن آمده است: گذرگاه های مرزی پرویزخان، باشماق، حاج عمران، ابراهیم خلیل و سرزیری و هر دو فرودگاه بین المللی اربیل و سلیمانیه بر روی مسافران بسته خواهد بود و هیچ فردی بدون رضایت وزیر داخلی اجازه بازگشت به اقلیم کردستان را ندارد. چنان چه شهروندی هم در خارج از اقلیم باشد در هنگام ورود در محل سکونت خود قرنطینه می شود. ضروری است تا مراکز فرماندهی، شهروند مورد نظر را تا رسیدن به مکان قرنطینه با رعایت موارد بهداشتی که توسط وزارت بهداشتی مشخص شده است، همراهی کنند.

این بخشنامه از ساعت 12 امشب 16- 2020.4.17 اجرایی می شود.

 

روز گذشته (27 فروردین)، دولت اقلیم کردستان نیز تصمیم به تمدید تعطیلی نهادهای دولتی تا 2 می 2020 (13 اردیبهشت 1399) گرفت: تمدید ممنوعیت تردد و تعطیلی نهادهای دولتی در اقلیم کردستان

پایان خبر/

کانال تلگرام تجارت بان

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه