عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
از سرگیری ترانزیت از اقلیم کردستان عراق + سند

از سرگیری ترانزیت از اقلیم کردستان عراق + سند

دولت اقلیم کردستان عراق ، مجوز ازسرگیری ترانزیت ازاین منطقه را صادر کرد.

به گزارش تجارت بان، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته توسط  کنسولگری جمهوری اسلامی  ایران در اربیل ، حکومت اقلیم کردستان عراق موافقت خود را برای از سرگیری ترانزیت محموله های اتومبیل، لوازم و مصالح ساختمانی، آهن و لوله صنعتی با شرایطی خاص اعلام  کرده است.

وی افزود : این  تصمیم طی نامه 4916مورخ 5/5/2020 به امضای سامال عبدالرحمن عزیز، مدیرکل گمرک اقلیم کردستان عراق  به گمرکات این منطقه اعلام شده است.

لطیفی در خصوص شرایط ترانزیت از اقلیم کردستان عراق گفت:پرداخت ضمانت به مقدار25 درصد از کل قیمت کالای ترانزیت شده، دارا بودن مدرک مبدا، تعیین مدت زمان لازم بر روی قبض گمرکی و نامه نماینده برای عبور کالای ترانزیت شده (حداکثر 48ساعت) خواهد بود.

سخنگوی گمرک در ادامه افزود: نظارت بر ترانزیت بر عهده وزارت کشور، امنیت و گمرک اقلیم تعیین شده است و مبلغ تضامین هم بعد از خروج از مرزهای اقلیم کردستان عراق و بازگرداندن قبض نمایندگی بازگردانده می شود.

وی در پایان گفت: این دستور از چهارشنبه 17 اردیبهشت، قابلیت اجرا پیدا کرده است.

گفتنی است کشور عراق عضو کنوانسیون تیر نیست و با تصویب پارلمان این کشور مراحل ابتدایی عضویت را طی می کند و تا عضویت کامل این کشور در کنوانسیون مذکور فاصله ای بیش از یکسال را شاهد خواهیم بود.

 


 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.