عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
مرز مهران باز می شود؛ فقط 2 روز در هفته

مرز مهران باز می شود؛ فقط 2 روز در هفته

مرز مهران برای صادرات میوه، تره بار و مواد غذایی به مدت ۲ روز در هفته باز می شود.

 به گزارش تجارت بان، قاسم سلیمانی دشتکی از بازگشایی مرز  مهران خبر داد و اظهار کرد: با رایزنی ها و توافقات انجام شده مقرر شده،  دو روز در هفته مرز تجاری استان با کشور عراق با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی بازگشایی شود.

وی با اشاره به این که بازگشایی مرز تجاری مهران از طرف وزارت صمت و امور خارجه پیگیری می شود، گفت: بر اساس توافقات اولیه مقرر شده است مرحله اول بازگشایی مرز درخصوص میوه جات، تره بار و مواد غذایی باشد.

استاندار ایلام با انتقاد از  بسته شدن طولانی مرز گفت: نباید بسته شدن مرز برای کشور عراق عادی شود که در این صورت خطر جایگزینی مرز دیگر وجود دارد که برای این مهم نیازمند برنامه ریزی دقیق از طرف گمرک هستیم و در صورت نیاز هم از طریق ملی و هم از طریق مقامات عراقی این موضوع پیگری خواهد شد. 

سلیمانی دشتکی در ادامه بازگشایی مرز تجاری مهران را در این شرایط برای استان و کشور حائز اهمیت خواند و گفت: در این شرایط سخت تحریمی که مشکلات کرونا هم اضافه شده و کشور را با مسائل اقتصادی روبه رو کرده است بازگشایی مرز تجاری مهران با کشور عراق مهم و تعیین کننده است.

وی افزود: البته باید مواظبت کرد در مراودات تجاری تمام پروتکل های بهداشتی بطور کامل رعایت شود. 

استاندار ایلام تاکید کرد: از طرفی بسته شدن مرز را فرصتی برای ترمیم زیر ساخت های مرز است و  باید برنامه ریزی شود تا نقاط ضعف در این خلوتی کار پوشش داده شود.

ایسنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.