عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
اطلاعیه کنفدراسیون صادرات ایران درباره بازگشت ارز صادراتی

اطلاعیه کنفدراسیون صادرات ایران درباره بازگشت ارز صادراتی

بخشنامه بانک مرکزی صادرکنندگان کشور را مکلف کرده تا نسبت به بازگشت 100 درصد ارز حاصل از صادرات خود به کشور اقدام کنند

به گزارش  تجارت بان ، بر این اساس کنفدراسیون صادرات ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

با توجه به تماس مکرر صادرکنندگان مبنی بر شرایط جدید رفع تعهد ارزی سال ۹۸ به اطلاع می‌رساند، بنا بر آخرین دستورالعمل بانک مرکزی که مطابق با دستورالعمل اجرایی به شماره 99/24354 به تاریخ 99/2/6 به سازمان امور مالیاتی ابلاغ شده، شیوه‌نامه رفع تعهد ارزی سال ۹۸ و ۹۹ به شرح ذیل است:

صادرکنندگان موظف به برگشت 100 درصد ارز حال از صادرات خود (طبق اظهارنامه‌های صادراتی)‌، به منظور رفع تعهد ارزی سال 98 و ۹۹ به چرخه اقتصادی کشور هستند.

صادرکنندگانی که حداقل 70 درصد از صادرات خود را با روش‌های اعلامی بانک مرکزی (50 درصد سامانه نیما + ۲۰درصد اسکناس و ۳۰ درصد واردات در مقابل صادرات و یا واگذاری ارز و اظهارنامه خود به وارد کننده ) به کشور برگردانده باشند؛ با تایید بانک مرکزی می‌توانند از دریافت ۱۰۰ درصدی مالیات بر ارزش افزوده و معافیت مالیات بر عملکرد، برخوردار شوند.

صادرکنندگان کالاهای کشاورزی (طبق لیست اعلامی گمرک ایران) و خدمات فنی و مهندسی، ضمن الزام به برگشت ارز با شرایط اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی، می‌توانند پیش از رفع تعهد ارزی نسبت به درخواست استرداد مالیات بر ارزش افزوده و معافیت مالیاتی خود اقدام کنند.

آخرین مهلت سررسید برگشت ارز حاصل از صادرات برای سال ۹۸ بنا به اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، 31 تیرماه 99 تعیین گردیده و در صورت عدم رفع تعهد ارزی تا تاریخ مذکور، علاوه بر اینکه صادرکنندگان کماکان ملزم به رفع تعهد ارزی خود خواهند بود، ضمن اینکه از معافیت مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده برخوردار نخواهند بود.

گفتنی است هر گونه تغییر در دستورالعمل سازمان امور مالیاتی که متعاقب نامه معاونت ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تدوین و ابلاغ شده است، ایجاد شود متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

خبرگزاری برنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.