عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
صادرات 40 تن مرغ از مازندارن به عراق

صادرات 40 تن مرغ از مازندارن به عراق

پس از رفع ممنوعیت صادرات مواد پروتئینی، استان مازندران در چند روز اخیر، 40 تن مرغ به عراق صادر کرد.

به گزارش تجارت بان، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت اول اردیبهشت ماه امسال صادرات گوشت مرغ شرکت ذخایر پشتیبانی امور دام کشور توسط مباشرین بخش خصوصی طرف قرارداد این شرکت را با هدف نو و کهنه کردن ذخایر گوشت مرغ بدون پرداخت عوارضی صادراتی با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه تا ابتدای خرداد ماه بلامانع اعلام کرد.

پیش از این هم اواسط فروردین ماه عوارض صادرات مرغ از پنج هزار تومان به یکهزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته بود.

عزیزالله شهیدی فر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که حذف عوارض گمرکی سبب افزایش صادرات گوشت مرغ مازندران به عنوان یکی از قطب های تولید این ماده پروتیینی به عراق شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تسهیل در امر صادرات و خرید تولید مازاد مرغداران از سوی شرکت پشتیبانی امور دام ، قیمت گوشت مرغ در استان به حد تعادلی مصوب ستاد تنظیم بازار برسد.

استان مازندران با تولید سالانه حدود ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تن گوشت مرغ حدود ۱۱ درصد از تولید این ماده پروتیینی را در اختیار دارد . بر اساس آمارهای رسمی ۲ هزار و ۴۰۰ مرغدارای مجاز و ۵۰۰ مرغداری غیرمجاز در مازندران فعال است که حدود ۱۰ هزار نفر در آنها مشغول کار هستند.

ایرنا 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.