عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
سالیانه بیش از 850 تن عسل در اقلیم کردستان تولید می شود

سالیانه بیش از 850 تن عسل در اقلیم کردستان تولید می شود

به گفته وزیر جهاد کشاورزی اقلیم کردستان، ممنوعیت واردات عسل به کردستان عراق با موفقیت همراه بوده و اکنون عسل تولید شده از بهترین انواع عسل در دنیا است.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان به مناسبت روز جهانی زنبور عسل، ضمن تبریک به زنبورداران، گفت: در سال بیش از 850 تن عسل در اقلیم کردستان تولید می شود.

به گفته بیگرد طالبانی سال گذشته هنگامی برای نخستین بار واردات عسل  ممنوع شد، موضوع گران شدن قیمت ان در بازار مطرح شد؛ اما ضمن ارزیابی موضوع گام های عملی کردن این ممنوعیت برداشته و در نهایت این کار با موفقیت همراه بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سالیانه بیش از 850 تن عسل تولید می شود که بر اساس تحقیقات آزمایشگاهی در چند نمایشکاه بین المللی، عسل اقلیم کردستان از بهترین انواع عسل است.

وزیر کشاورزی گفت: اهمیت دادن به این بخش از جمله برنامه های این وزارتخانه بوده و اکنون معیشت بیش از 11 هزار زنبوردار در این حوزه است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.