بخشنامه جدید اقلیم کردستان در باره ممنوعیت تردد و سفر به کردستان عراق

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ 0
بخشنامه جدید اقلیم کردستان در باره ممنوعیت تردد و سفر به کردستان عراق وزارت داخلی اقلیم کردستان عراق با صدور بخشنامه ای جدید، ضمن تمدید برخی از محدودیت ها، شرایط سفر سرمایه گذاران خارجی و همچنین بازگشت شهروندان به اقلیم کردستان را اعلام کرد.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، این بخشنامه که امروز (18 خرداد 99) صادر شده، بار دیگر تردد میان استان های اربیل، سلیمانیه، دهوک، حلبچه و مناطق راپرین و کلار را از روز 2020.06.07 ساعت 12 تا روز 2020.06.15 (18 تا 24 خرداد) تمدید کرده است.

 

برخی از بندهای این بخشنامه به چگونگی مسافرت، بازگشت و تجارت با اقلیم کردستان پرداخته است، که در ادامه آن را مشاهده می کنید.

بند دهم: گذرگاه های مرزی پرویزخان، باشماق، حاج عمران، ابراهیم خلیل، سرزیری، سیرانبند، کیلی، پشته و شوشمی و هر دو فرودگاه اربیل و سلیمانیه بر روی مسفران بسته باقی خواهد ماند و هیچ فردی بدون مجوز وزیر داخلی اجازه بازگشت ندارد. چنان چه فرد در خارج از کشور باشد، در هنگام بازگشت در استان و منطقه محل سکونت خود قرنطینه می شود. ضرورت دارد تا واحدهای عملیاتی، شهروند مورد نظر را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به محل سکونت آن فرد از گذرگاه مرزی تا استان مورد نظر همراهی کرده تا برای مدت زمان تعیین شده قرنطینه شود.

 

بیشتر بخوانید: سفر به اقلیم کردستان آزاد شد

 

بند یازدهم: تبادلات تجاری بر اساس دستورالعمل هایی که قبلا صادر شده، ادامه خواهد داشت.

بند دوازدهم: شهروندانی که ساکن اقلیم کردستان بوده و در سایر استان های عراق حضور داشته و به دلیل ممنوعیت تردد (نتوانسته اند باز گردند) می توانند به کردستان عراق باز گردند مشروط بر این که تست کرونا از آنها گرفته شود و تا مشخص شدن نتیجه آزمایش در محل سکونت خود قرنطینه می شوند.

بند چهاردهم: اتباع خارجی که به عنوان سرمایه گذار در اقلیم کردستان فعالیت می کنند، می توانند به اقلیم کردستان بازگردند، مشروط بر این که دارای کارت اقامت باشند و از سوی وازرتخانه ای یا نهاد ذیربط مورد تایید قرار گیرند. این افراد با مسئولیت خود در استانی که در آن فعالیت دارند به مدت زمانی که وزارت بهداشت تعیین کرده است، قرنطینه می شوند.

بند پانزدهم: به افرادی که ساکن اقلیم کردستان هستند و به دلیل ممنوعیت تردد، خانواده های آنها نتوانسته اند باز گردند، به خانواده هایشان اجازه بازگشت داده می شود؛ مشروط بر این که آنها نیز کارت سکونت اقلیم کردستان باشند و با مسئولیت خود قرنطینه خواهند شد.

بند شانزدهم: به افراد خارجی که در اقلیم کردستان هستند و به دلیل ممنوعیت تردد نتوانسته اند (به کشور خود) بازگردند، اجازه دارند به کشورهای خود بازگردند مشروط بر این که موضوع از راه های نمایندگی کشورشان به اطلاع روابط خارجی برسد و از راه این اداره به اطلاع وزرات داخلی رسانده شود تا تسهیلات لازم فراهم شود.

  کانال تلگرام تجارت بان

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه