عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
آغاز عملیات ساماندهی مرز باشماق مریوان

آغاز عملیات ساماندهی مرز باشماق مریوان

عملیات اجرای طرح جامع ساماندهی مرز رسمی باشماق مریوان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، فرماندار مریوان و جمعی از مدیران دستگاه‌های مربوطه استان آغاز شد.

به گزارش تجارت بان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه مشترک ستاد ساماندهی مرز باشماق و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در مریوان با یادآوری اهمیت اجرای طرح جامع ساماندهی این مرز اظهار کرد: اعتبار لازم برای اجرای طرح ساماندهی مرز باشماق از محل اعتبارات ملی تامین خواهد شد.

خالد جعفری اضافه کرد: قسمتی از عملیات اجرای این طرح توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌شود و قسمتی نیز توسط این اداره کل به مناقصه گذاشته شده است.

وی بر لزوم تلاش و پیگیری جدی برای حل مشکلات تجار و بازرگانان فعال در مرز رسمی باشماق تاکید کرد و افزود: ترانشیپمنت، انبارها، مشکلات سوخت و ثبت آماری کارت‌های الکترونیک بازارچه‌های غیر رسمی از جمله مشکلات و موانعی است که رفع آنها در بحث تبادلات مرزی بسیار موثر خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اظهارکرد: رفع موانع سر راه فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی به مشکلات ۶ واحد صنعتی مریوان از جمله در بحث منابع آب، محیط زیست و منابع طبیعی ضروری است و تلاش می‌کنیم طی یک فرآیند قانونی روند اداری را تسهیل کنیم چرا که این واحدها در اشتغال مولد و توسعه اقتصادی شهرستان و استان بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهم‌ترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید.

 

ایرنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.