عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
حذف  عوارض گمرکی برای  واردات مواد اولیه و ماشین آلات توسط اقلیم کردستان

حذف عوارض گمرکی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات توسط اقلیم کردستان

دولت اقلبم کردستان کارگاه های داخلی را از پرداخت عوارض و تعرفه های گمرکی برای واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز، معاف کرد.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، طیب کژو، مدیر صنایع اربیل در این باره توضیح داد: قبلا این مشکل وجود داشت که برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات، تعرفه و عوارض گمرکی دریافت می شد، اما در حال حاضر هیئت دولت اقلیم کردستان، با صدور فرمانی این مشکل را حل کرد.

به گفته وی اکنون واردات مواد اولیه و تجهیزات برای کارگاه های داخلی از عوارض گمرکی معاف شده اند و با این کار مشکل بزرگی حل شده است. دولت تاکید دارد که به کارگاه های داخلی اولویت دهد و در این زمینه همکاری های لازم را انجام می دهد.

در اقلیم کردستان حدود 5 هزار کارگاه مجوز فعالیت دارند که بیش از نیمی از آنها در حال فعالیت بوده و محصول تولید می کنند.
طیب یادآور شد هر کارگاهی که اقدام به واردات تجهیزات و مواد اولیه کند، نامه ای به وزارت بازرگانی ارسال شده و از این وزارتخانه به وزارت دارایی و گمرک ارائه می شود و واردکننده موارد فوق، مشمول هیچ تعرفه گمرکی نخواهد شد./باسنیوز
پایان پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.