عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
سلیمانیه بار دیگر تعطیل شد

سلیمانیه بار دیگر تعطیل شد

کمیته مقابله با ویروس کرونا در سلیمانیه، برای یک هفته تعطیلی همه ادارات را اعلام کرد. این بخشنامه از فردا یکشنبه تا هفته آینده اجرایی می شود.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، امروز شنبه 31 خرداد 1399، برای مقابله با گسترش بیشتر ویروس کرونا در استان سلیمانیه، راهکارهای جدید از سوی کمیته مقابله با ویروس کرونا در این استان اتخاد شد.
بر اساس این گزارش در ماه اخیر، آمار ابتلا به ویروس کرونا در سلیمانیه رشد زیادی داشته است.
در جلسه اخیر کمیته مزبور چند راهکار اتخاذ و طی بخشنامه ای اعلام شد. خلاصه برخی از بندهای این بخشنامه به شرح زیر است:


در بند اول این بخشنامه از دولت اقلیم کردستان درخواست شده است تا در اسرع وقت حقوق کارمندان به ویژه پرسنل بخش بهداشت و نیروهای داخلی را پرداخت کند.
همچنین بند دوم از توقف تردد میان استان سلیمانیه و سایر استان ها بر اساس بخشنامه وزارت داخلی تا 2020.07.01 (11 تیر 99) تاکید شده است.
بند سوم این بخشنامه از تعطیلی همه ادارات دولتی به غیر از نیروهای داخلی، بخش بهداشت و خدمات اورژانسی از روز یکشنه (1 تیر تا 8 تیر 1399) خبر داده است.
بر اساس بند چهارم همه مساجد و عبادتگاه ها و اماکن مذهبی استانه سلیمانیه تعطیل خواهد بود.
بند پنجم نیز از تعطیلی همه داروخانه های خصوصی، دندانپزشکی خبر داده و شهروندان در صورت ضرورت می توانند به چند مرکز مشخص شده مراجعه کنند.
در بند ششم هم عنوان شده است که رستوارن ها تنها می توانند سفارشات غذا را ارسال کنند و همچنین قهره خانه ها و موارد مشابه بدون محل نشستن مشتریان، می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
بند هشتم از ممنوعیت مراسم های عزا، شکل گیری تجمعات شادی و عروسی خبر داده است.
در بند نهم عنوان شده است: تردد وسایل نقلیه عمومی از روز یکشنبه (1 تیر تا 8 تیر 1399) از استان سلیمانیه متوقف می شود.
همچنین در بند 12 نسبت به عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی شرکت ها، فروشگاه ها و مکان های بخش خصوصی هشدار داده شده و در صورت عدم رعایت این مکان ها تعطیل می شوند./ ویستگه نیوز

پایان پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.