عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
مشکل صادرات گیوه به کردستان عراق حل می شود

مشکل صادرات گیوه به کردستان عراق حل می شود

از طریق وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و استانداری کرمانشاه برای حل مشکل صادرات گیوه با مقامات اقلیم کردستان مذاکراتی در حال انجام است.

به گزارش تجارت بان، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه اظهار داشت: پس از طرح مشکلات صادرات گیوه به اقلیم کردستان در خبرگزاری کردپرس، این موضوع توسط مجموعه میراث فرهنگی و از طریق وزارت خانه و مقامات استانی پیگیری شد.

وی مشکل پیش آمده در مورد صادرات گیوه را متوجه مقامات اقلیم کردستان عراق دانست و گفت: کشورها معمولا در راستای حمایت از تولیدات داخلی، تعرفه هایی برای واردات تعیین می کنند که ممکن است صادرکننده را با چالش مواجه کنند و این موضوع در مورد صادرات گیوه به اقلیم کردستان اتفاق افتاده است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه عنوان کرد: برای رفع این مشکل با دفتر صادرات معاونت صنایع دستی وزارتخانه صحبت کرده ایم و قرار شده موضوع را به شکل کتبی اعلام کنیم تا آن ها از طریق مقامات ذی ربط اقتصادی در وزارت خارجه و اتاق بازرگانی این موضوع را در دستور کار نشست های دو طرفه با هیئت های اقلیم کردستان عراق و دولت عراق بگنجانند.

وی افزود: همچنین در همین راستا با استاندار کرمانشاه و معاونت اقتصادی مکاتباتی شده است تا آن ها در دیدارهای مشترک با طرف عراقی برای حل این موضوع مذاکره کنند.

قادری یادآور شد: البته مشکل تعرفه های سنگین بیشتر در مورد اقلیم کردستان وجود دارد و در دیگر مرزها مشکلی برای صادرات صنایع دستی وجود ندارد.

وی اظهار عنوان کرد: امیدواریم این موضوع حل شود و صادرات گیوه به اقلیم کردستان روند بهتری داشته باشد.

کردپرس

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
الهام 1399/06/28
سلام برای صادرات گیوه به اقلیم باید چه کاریهایی رو انجام بدم ؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.