عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
افزایش ۹۴ درصدی صادرات  از مرز پرویزخان

افزایش ۹۴ درصدی صادرات از مرز پرویزخان

مجموع صادرات خروجی از مرز پرویزخان در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۹۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تجارت بان، خلیل حیدری مدیرکل گمرک کرمانشاه اظهار کرد: در پنج ماه نخست امسال مجموع کالای صادراتی خروجی از گمرک پرویزخان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 50 درصد و از نظر وزن 94  درصد افزایش داشته است. 

 

حیدری گفت: در پنج ماهه نخست امسال 879 میلیون و 645 هزار و 246 دلار کالا به وزن دو میلیون و 142 هزار و 395 تن از طریق مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی رشد هشت درصدی و از نظر ارزش رشد دو درصدی داشته است. 

 

وی عنوان کرد: از این مقدار گمرک پرویزخان با 713 میلیون و 552 هزار و 970 دلار کالا به وزن یک میلیون و 698 هزار و 610 تن بیش حجم کالای صادراتی خروجی از مرزهای استان را به خود اختصاص داده است.

 

مدیرکل گمرک کرمانشاه افزود: در این مدت صادرات خروجی از گمرک بازارچه مرزی شیخ صله  147 میلیون و 454 هزار و 682  دلارکالا به وزن 298 هزارو 663 تن می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش 50 درصد و ازلحاظ وزنی 27 درصد افزایش داشته است. 

 

وی صادرات خروجی از گمرک شوشمی را 15 میلیون و 506 هزار و 622 دلار کالا به وزن 128  هزار و 720 تن عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 20 درصد  رشد و از نظر ارزش چهار درصد کاهش داشته است.

 

حیدری عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را روغن‌های سبک و فراورده‌های آن، گوجه فرنگی، پنیر، کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر 8000 فوت مکعب در دقیقه، رب گوجه فرنگی، بیسکویت‌هایی که به آنها مواد شیرین کننده افزوده‌اند، سفره یکبار مصرف، انواع کاشی و سرامیک، رخام پولیش داده شده شکل داده شده یا کار شده امانه کندکاری شده و حکاکی شده، کیسه پلاستیکی، خربزه، هندوانه تازه، ماست و ظروف ملامین عنوان کرد.

 

وی گفت: در مجموع 900 قلم کالای صادراتی  در پنج ماهه نخست سال 1399 از مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است افزود: در پنج ماهه نخست امسال در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به 24 کشور صادرات قطعی انجام شده است.

منبع: تسنیم 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.