عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
خط راه آهن اقلیم کردستان شامل چه مناطقی می شود؟

خط راه آهن اقلیم کردستان شامل چه مناطقی می شود؟

وزیر عمران اقلیم کردستان از آغاز احداث خط راه آهن در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، دانا عبدالکریم وزیر عمران اقلیم کردستان گفت: برنامه احداث خط راه آهن در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و تلاش می شود تا این برنامه به زودی اجرایی شود.


ینا به گفته این مقام مسئول فاز اول خط راه آهن به زودی آغاز می شود.


وی تصریح کرد: اقلیم کردستان به لحاظ جغرافیایی هیچ مشکلی ندارد و می توان خط آهن را در مناطقی که تعیین کرده ایم راه اندازی کرد. در حال حاضر دارای برنامه کارشناسی شده ای هستیم که این خط آهن از چه نقطه ای تا کدام منطقه کردستان عراق کشیده شود.


وزیر عمران اقلیم کردستان درباره مناطقی که راه آهن از آن عبور می کند، توضیح داد: این خط آهن همه کردستان را در بر می گیرد از زاخو داخل شده و از حوالی کرکوک عبور می کند، یعنی در مناطقی که تحت حاکمیت اقلیم کردستان قرار دارد، تا چنانچه در آینده با دولت مرکزی توافق حاصل شد از مسیر کرکوک به جنوب عراق متصل شود، این خط آهن به استان سلیمانیه کشیده می شود و از آنجا به کلار و پرویزخان و از آنجا به گذرگاه باشماق  کشیده می شود./ اتاق بازرگانی سلیمانیه
پایان خبر/

  کانال تلگرام تجارت بان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
حامد 1399/07/22
با توجه به دشمنی مردم بصره و عربهای عراق و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس با ایرانیان که مانع ساخته شدن خط آهن شلمچه به بصره شده‌اند .ساخت راه آهن از طریق اقلیم کردستان عراق برای ایران واجب وپر منفعت است.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.