عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
کارخانه قند
صادرات ترکیه به عراق و دنیا در 9 ماه سال جاری میلادی چه میزان بوده است؟

صادرات ترکیه به عراق و دنیا در 9 ماه سال جاری میلادی چه میزان بوده است؟

بر اساس آمارهای مشترک انجمن صادرکنندگان و وزارت بازرگانی ترکیه، عراق در میان کشورهای همسایه در 9 ماه سال جاری میلادی، بیشترین کالاهای ترکیه ای را وارد کرده است.

به گزارش گروه ترجمه تجارت بان، بر اساس آمارها در 9 ماه سال 2020، ترکیه به ارزش 10 میلیارد و 802 میلیون دلار کالا را به 6 کشور همسایه صادر کرده است. این میزان در مدت مشابه سال گذشته 12 میلیارد و 441 میلیون دلار بود که یک میلیارد و 600 میلیون دلار کاهش داشته است.

 

بر اساس همین آمارها عراق در رتبه اول کشورهای همسایه ترکیه قرار دارد که بیشترین کالاهای ترکیه ای به آنجا صادر شده است. تنها در 9 ماه سال جاری 5 میلیارد و 738 میلیون و 634 هزار دلار کالای ترکیه ای به عراق صادر شده است.


در رتبه دوم کشور بلغارستان قرار دارد که یک میلیارد و 738 میلیون و 4 هزار دلار کالا از ترکیه به آنجا صادر شده است. سپس یونان با یک میلیارد و 241 میلیون و 788 هزار دلار در رتبه سوم صادرات کالاهای ترکیه، قرار گرفته است.


در نهایت سوریه با 670 میلیون و 985 هزار دلار در رتبه آخر کشورهای همسایه قرار دارد که کالاهای ترکیه به آنجا صادر شده است.


وزارت بازرگانی ترکیه اعلام کرد صادرات کالای ترکیه به سراسر دنیا در 9 ماه سال جاری میلادی به 118 میلیارد و 355 میلیون دلار رسیده است./روداو

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.