عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
کارخانه قند
واردات ۱۴۸ قلم کالا از بازارچه سیرانبند از  شنبه آغاز می شود

واردات ۱۴۸ قلم کالا از بازارچه سیرانبند از شنبه آغاز می شود

تمامی بسترهای لازم برای ثبت سفارشات 148 قلم کالا (۱۰۰ قلم کالای مرزنشینان و ۴۸ قلم کالای تعاونی مرزنشینان) از طریق بازارچه مرزی سیرانبند، آماده است.

به گزارش تجارت بان، اسماعیل رستم پور فرماندار بانه ضمن اعلام این خبر، افزود: تمامی بسترهای لازم در زمینه ثبت سفارشات یکصد و چهل و هشت قلم کالا ( ۱۰۰ قلم کالای مرزنشینان و ۴۸ قلم کالای تعاونی مرزنشینان ) از طریق بازارچه مرزی سیرانبند فراهم است و در این راستا از تمامی تجار ، بازرگانان و فعالین مبادلات مرزی شهرستان خواست تا نسبت به ثبت سفارش واردات اقلام مورد نظر خود بر طبق اقلام مندرج در فهرست کالاهای مصوب شده از طریق بازارچه مرزی سیرانبند بانه اقدام و همچنین کلیه مرزنشینان واجد شرایط نیز در اسرع وقت نسبت به بروزرسانی و رفع مشکلات کارتهای مرزنشینی خود اقدام کنند.

 

رستم پور اظهار داشت: در راستای تصویب آئین‌نامه ساماندهی مبادلات در بازارچه های غیر رسمی / موقت مرزی توسط هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۶/۵/۱ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های کشور ، امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر اجرای مفاد آیین نامه ساماندهی مبادلات مرزی در بازارچه های موقت غیررسمی و با استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که وزارت کشور را موظف به هدایت و انتقال مبادلات غیر رسمی مرزی در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان به گمرکات رسمی یا بازارچه های مرزی نموده ، اذعان نمود بازارچه مرزی سیرانبند در شهرستان بانه یکی از این معابری است که ثبت سفارشات واردات کالا در آن از سر گرفته خواهد شد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخشی دیگر از سخنان خود اعلام نمود بر طبق مصوبات مذکور ، تمامی کولبرانی که دارای ۳ سال اقامت (قبل از ابلاغ تصویب نامه مذکور ) در روستاهای حد فاصل حداکثر ۲۰ کیلومتری از نقطه صفر مرزی قرار دارند می‌توانند برای واردات فهرست اقلام کالاهای موضوع ماده ۹ این تصویب نامه و تبصره آن اقدام و از تخفیف سود بازرگانی ماهانه به مبلغ ۷ میلیون ریال و برای هر خانوار مرزنشین مشمول این تصویب‌نامه حداکثر تا سقف ۲۸ میلیون ریال بهره مند گردند.

 

لازم به ذکر است سقف کلی میزان تخفیف این ماده حداکثر ۴۲ هزار میلیارد ریال در سال خواهد بود که متناسب با تعداد مرزنشینان شناسایی شده و مورد تایید وزارت کشور تخصیص خواهد یافت.

منبع:  کُردپرس

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.