آغاز واردات کالا از مرز شیخ‌صله ثلاث باباجانی

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ 0
آغاز واردات کالا از مرز شیخ‌صله ثلاث باباجانی فعالان تجاری در زمینه واردات در سامانه تجارت آسان در قسمت کولبری ثبت‌نام کنند

به گزارش تجارت بان، یدالله شکری فرماندار ثلاث باباجانی، کالاهای وارداتی اقلامی را شامل می‌شود که باتوجه به ضوابط که به تازگی از طریق مبادلات مرزی ابلاغ شده و در مرز شیخ صله نگهداری، انبار و طی مراحل قانونی ترخیص خواهد شد.

 

او گفت: فعالان تجاری در زمینه واردات در سامانه تجارت آسان در قسمت کولبری ثبت‌نام کنند و انتظار و توقع ما این است که در این زمینه همکاری لازم داشته باشند تا بتوانیم با کمک مرزنشینان فعالیت در این بازارچه را تداوم و رونق بدهیم.

 

شکری تصریح کرد: هفت هزار و ۵۰۰ کارت دارنده کارت فعال در شهرستان می‌توانند از مزایای واردات استفاده کنند.

 

فرماندار ثلاث باباجانی در ادامه اظهار داشت: تمام مقدمات لازم برای واردات کالا فراهم شده و گمرک و مرزبانی پای کار هستند و تاکید می‌کنم که تمام کسانی که در این زمینه فعالیت دارند می‌توانند اقدام به واردات براساس لیست کالاهای های مجاز اعلامی داشته باشند.

 

بازارچه مرزی شیخ صالح نیز در سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را آغاز کرد و از بازارچه های رسمی کشور می باشد که در فاصله ۴۵ کیلومتری شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی و جوار روستایی به همین نام در محوطه پلکانی شکل و در فضایی به مساحت بیش از چهار هکتار قرار دارد. این بازارچه در صورت تعریض و بهبود جاده می تواند از فعالیت قابل توجهی در امر صادرات کالا برخوردار شود.

 

بازارچه شیخ صالح با توجه به همسایگی با کشور به عنوان مرکزی جهت مراوده اقتصادی در چند سال گذشته نقش مهمی در اقتصاد شهرستان ثلاث داشته است. این مرز تأثیر زیادی در رونق اقتصادی مردم شهرستان گذاشته است.

 

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می‌دهد.

منبع: ایرنا 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه