عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
کارخانه قند
واردات 28 میلیون دلار کالا از گمرکات کردستان

واردات 28 میلیون دلار کالا از گمرکات کردستان

از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۱۹ هزار و ۴۴۴ تن کالا به ارزش ۲۸ میلیون و ۱۷۲ هزار دلار از طریق گمرکات استان وارد کشور شده است.

به گزارش تجارت بان، بختیار رحمانی پور با اشاره به اینکه واردات کالا تنها از گمرک سنندج و باشماق  انجام می شود، اظهار داشت: طی هفت ماهه سال جاری یک هزا رو ۱۵۱ تن کالا به ارزش ۱۰ میلیون و ۷۳۲ هزار دلار کالا از گمرک سنندج وارد شده است.

 

وی اضافه کرد: از گمرک باشماق مریوان هم در این مدت ۱۸ هزار و ۲۹۳ تن کالا به ارزش ۱۷ میلیون و ۴۳۹ هزار دلار وارد کشور شده است.

 

ناظر گمرکات کردستان یادآور شد: در مجموع طی این مدت میزان واردات از از گمرک‌های سنندج و باشماق ۱۹ هزار و ۴۴۴ تن کالا به ارزش ۲۸ مییون و ۱۷۲ هزار دلار بوده است.

 

رحمانی‌پور اضافه کرد: میزان واردات کالا در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از لحاظ وزنی ۹ درصد و از نظر ارزش دلاری هم ۱۲ درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، واردات و امور مسافری فعال است، گفت: در کل گمرکات کردستان با شعبه‌های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می‌کند.

منبع: بازار 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.