عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
کارخانه قند
شرط عراق برای مسافرات اتباع خارجی به این کشور

شرط عراق برای مسافرات اتباع خارجی به این کشور

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق اعلام کرد که غیرعراقی‌ها تنها از طریق فرودگاه‌ها می‌توانند به این کشور سفر کنند.

به گزارش تجارت بان، کمیته عالی ملی بهداشت و سلامت عراق از امکان سفر به این کشور در شرایط شیوع کرونا خبر داد.

 

این کمیته شنبه‌شب با حضور «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق جلسه‌ای برگزار کرد و تصمیمات جدیدی در ارتباط با ادامه فعالیت‌ها در این کشور در سایه شیوع بیماری کرونا گرفت.

 

این کمیته اعلام کرد که «غیرعراقی‌ها صرفاً از طریق مجاری هوایی می‌توانند وارد عراق شوند مشروط بر اینکه اقدامات و دستورالعمل‌های پیشگیری اجرا شود».

 

از زمان شیوع کرونا در عراق، دولت این کشور ورود اتباع خارجی به خاک خود را از گذرگاه‌های مرزی ممنوع کرده است؛ با این حال، برخی از گذرگاه‌های مرزی منطقه کردستان عراق با ایران باز است.

 

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق همچنین با آغاز سال تحصیلی جدید ۲۰۲۰-۲۰۲۱ از بیست و نهم ماه نوامبر (۲۵ آذر) موافقت کرده است. این کمیته از وزارت‌خانه‌های آموزش و پروش و آموزش عالی خواسته طرح‌های آماده خود به منظور اجرای اقدامات پیشگیری از ویروس کرونا را به وزارت بهداشت ارائه دهند.

منبع: فارس

به گزارش خبرگزاری رسمی (واع)، کمیته مذکور از وزارت امور خارجه عراق خواسته تصمیمات مربوط به نحوه سفر به این کشور را به مراکز مربوطه در عراق و سفارت‌خانه‌های این کشور در خارج را ابلاغ کند.

 

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق همچنین خواستار تخصیص اعتبارات لازم برای خرید واکسن ویژه کرونا از کشورهای دیگر شده است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.