عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
بازاریابی در کردستان عراق
کارخانه قند
ایلام 700 تن عسل به عراق صادر کرد

ایلام 700 تن عسل به عراق صادر کرد

رحیمی، معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام از صادرات ۵۰ درصد عسل تولیدی ایلام به عراق از طریق مرز مهران خبر داد.

به گزارش تجارت بان، درخشنده رحیمی، استان ایلام با تولید سالانه یک هزار و ۴۰۰ تن عسل مرغوب یکی از قطب های تولید عسل در ایران است.

 

وی با اشاره به فعالیت دو هزار نفر در استان ایلام در بخش تولید عسل، گفت: بیش از ۵۰ درصد تولیدات عسل در استان ایلام از طریق مرز مهران به عراق صادر می شود.

 

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام تصریح کرد: بیش از ۱۷۰ هزار کلونی زنبور عسل در استان ایلام وجود دارد که باعث کسب درآمد بسیاری از خانواده های ایلامی شده است.

 

وی با اشاره اینکه وجود ۵۵۰ گونه گیاهی شهدزا عامل اصلی مرغوبیت تولید عسل در ایلام است، گفت: عسل استان ایلام به سایر مناطق کشور نیز ارسال می شود.

 

رحیمی بیان کرد: عسل دو نوبت در سال در استان ایلام برداشت می شود، هم اکنون در فصل پاییزه برداشت این محصول در استان آغاز شده است.

منبع: بازار

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.