عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
اسباب بازی
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
هدف ایران و عراق ۲۰ میلیارد دلار تبادل تجاری در سال
سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق:

هدف ایران و عراق ۲۰ میلیارد دلار تبادل تجاری در سال

روابط اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق در دوره کرونا گفت: با تدبیر و توافق مقامات دو طرف، تبادلات تجاری در دوره کرونا با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی در مرزها ادامه یافت.

به گزارش تجارت بان، «مهدی شوشتری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه در مصاحبه با شبکه خبری سلیمانیه (SNN) به سوالاتی درباره جنبه های مختلف روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق و استان سلیمانیه پاسخ داد و در خصوص چشم انداز روابط دو کشور اظهار داشت: توافق روسای جمهور اسلامی ایران  و عراق، رسیدن به سقف بیست میلیارد دلار تبادلات تجاری در سال است.

 

وی درباره روابط اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق در دوره کرونا گفت: با تدبیر و توافق مقامات دو طرف، تبادلات تجاری در دوره کرونا با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی در مرزها ادامه یافت.

 

شوشتری در بخش دیگری از این مصاحبه، روابط با دو استان سلیمانیه و حلبچه را با توجه به بیش از ۶۰۰ کیلومتر مرز مشترک و فعال بودن دو مرز رسمی «پرویزخان و باشماق» و ۴ بازارچه مرزی و مناسبات ریشه دار تاریخی و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی، با اهمیت توصیف کرد.

 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به فاجعه شیمیایی حلبچه و میزبانی مردم ایران از مردم مظلوم آن خاطرنشان کرد: به دلیل جایگاه خاص حلبچه برای ما، آمادگی کمک به توسعه و آبادانی این استان را داریم.

 

شوشتری افزود: مجددا تاکید می کنم جمهوری اسلامی ایران همان طور که در مقاطع مختلف تاریخی و در سختی ها و مصیبت هایی چون فاجعه شیمیایی حلبچه، انفال و جنگ با داعش در کنار مردم اقلیم کردستان عراق بود، آمادگی کامل دارد تا در دوره شکوفایی و توسعه نیز در کنار مردم اقلیم کردستان عراق باشد.

منبع: ایرنا

 

مهاجرت
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.