عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
مهاجرت
موزه موسیقی در سنندج ایجاد می‌شود

موزه موسیقی در سنندج ایجاد می‌شود

با توجه به اینکه شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی توسط یونسکو شناخته شده است، باید با همکاری شهرداری و ارگان‌های مربوطه موزه تخصصی موسیقی در این شهر احداث شود.

به گزارش تجارت بان، گویلیان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان از حمایت و پیگیری برای ایجاد موزه تخصصی در حوزه موسیقی در شهر سنندج خبر داد.

 

وی بیان کرد: شهرستان‌ها دارای نواقص و ضعف‌هایی در حوزه‌های مختلف مرتبط با اداره ‌کل میراث هستند که با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ایجاد انگیزه می‌توان این مشکلات را رفع کرد.

 

معاون میراث فرهنگی استان کردستان گفت: عدم نبود اعتبار کافی باعث ایجاد آسیب به طرح‌های تاریخی و باستانی در استان شده است و این معاونت در حال برنامه ریزی و پیگیری مشکلات این بخش مهم است.

 

صابر وفایی با اشاره به مرمت و بازسازی بناهای استان کردستان اظهار کرد: چهار بنای تاریخی؛ منزل صحرایی، منزل آزموده اردلان، منزل آیت الله مردوخ و منزل مجتهدی با هزینه بیش از ۳۰ میلیارد ریالی تا پایان سال قابلیت بهره‌برداری دارند.

 

معاون گردشگری استان به نبود بانک جامع اطلاعاتی در کردستان اشاره کرد و افزود: عدم  وجود بانک جامع اطلاعاتی در زمینه گردشگری باعث ناشناخته ماندن بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استان شده است و با همکاری کارشناسان این معاونت در حال تدوین اطلاعات به منظور راه‌اندازی بانک جامع اطلاعات گردشگری است.

 

حمید اسکندری اظهار کرد: استان کردستان دارای ۴۳ روستای هدف گردشگری است و باید بر روی روستاهایی که ظرفیت مناسبی در جذب گردشگر دارند تمرکز  و برنامه ریزی کرد.

منبع: ایسنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.