عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
مهاجرت
مسافرت از مرزهای خسروی و پرویزخان برقرار است

مسافرت از مرزهای خسروی و پرویزخان برقرار است

تردد مسافران از مرز‌های رسمی خسروی و پرویزخان در این شهرستان به عراق با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه دارد.

به گزارش تجارت بان، مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین گفت : تمامی مسافران در بدو ورود به کشور از نظر بیماری‌های ویروسی و ویروس کرونا با استفاده از کیت‌های تشخیصی توسط قرنطینه‌های بهداشتی مستقر در پایانه‌های مرزی خسروی و پرویزخان و کارشناسان بهداشتی پایش می‌شوند.

 

او گفت : از ورود مسافران بیمار به کشور در نقطه صفر مرزی ممانعت می‌شود و این گونه افراد به عراق بازگشت داده می‌شوند.

 

نماینده عالی دولت در قصرشیرین افزود: تمامی مسافران نیز از کمربندی به سمت نقاط مقصد هدایت می‌شوند که از تردد مسافران به داخل شهر ممانعت می‌شود.

 

تاتار ادامه داد: از مرز خسروی تنها افراد ۲ تابعیتی (ایرانی، عراقی) می‌توانند به عراق سفر کرده و یا از این مرز وارد کشور شوند، از این رو تردد از این مرز شامل مسافران و زایران ایرانی نمی‌شود.

 

او گفت: هنوز دستورالعمل جدیدی در خصوص اعمال ممنوعیت مسافران از مرز‌های خسروی و پرویزخان اعلام نشده، ولی در صورت نیاز و تصمیم گیری مقامات ارشد کشورمان تردد مسافری از این مرز‌ها ممنوع و متوقف می‌شود.

 

نماینده عالی دولت در قصرشیرین ادامه داد: هم اکنون مبادلات تجاری و مسافری در مرز‌های پرویزخان و خسروی این شهرستان با عراق با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

 

تاتار گفت: روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می‌شود.

 

تاتار افزود: پایش رانندگان و کامیون‌های حامل کالا‌های صادراتی نیز در راستای مقابله با ویروس کرونا در مرز رسمی پرویزخان انجام می‌شود ضمن اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مرز خسروی نیز تشدید شده است .

منبع: باشگاه خبرنگارن جوان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.