عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
مهاجرت
ترانزیت حدود سه میلیارد دلار کالا از مرز باشماق مریوان

ترانزیت حدود سه میلیارد دلار کالا از مرز باشماق مریوان

ناظر گمرکات کردستان از ترانزیت ۲ میلیارد و ۸۴۳ میلیون و ۴۱۶ هزار در ۹ ماه منتهی به آذر امسال از طریق مرز باشماق در مریوان خبر داد.

به گزارش تجارت بان، بختیار رحمانی‌پور اظهار داشت: میزان ترانزیت داخلی مبدا در این مدت ۳۶ هزار و ۵۶۱ تن کالا به ارزش ۳۵ میلیون و ۷۳ هزار و ۸۹۴ دلار بود.

 

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۳۵۲ هزار و ۶۰۱ تن کالا به ارزش ۷۴۸ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۶۵۹ دلار ترانزیت خارجی مبدا هم از باشماق انجام شده است.

 

رحمانی‌پور با اشاره به اینکه میزان ترانزیت خارجی مقصد انجام شده در این مدت هم ۷۳۳ هزار و ۶۹۱ تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون  و ۱۳۱ هزار و ۲۶۰ دلار بود، افزود: در مجموع یک میلیون و ۱۲۲ هزار و ۸۵۳ تن کالا به ارزش ۲ میلیارد و ۸۴۳ میلیون و ۴۱۶ هزار دلار از باشماق ترانزیت شده است.

 

وی یادآور شد: در این مدت میزان ورود و خروج مسافر از مرز شماق هم به دلیل شیوع ویروس کرونا به ترتیب ۹۴ و ۹۵ درصد نسبت به ۹ ماهه سال گذشته کاهش داشته است.

 

گمرکات استان کردستان با شعب فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می‌کند.

 

گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان هستند و گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.