عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
مهاجرت

قیمت دلار در برابر دینار کاهش نمی یابد / پیش بینی ارزش دلار در برابر دینار

سخنگوی بازار ارز سلیمانیه می گوید قیمتی که بانک مرکزی با هماهنگی وزارت دارایی عراق برای دلار تعیین کرده است کاهش پیدا نخواهد کرد.

به گزارش تجارت بان، جبار گوران درباره آینده قیمت دلار توضیح داد: قیمت هر 100 دلار در هفته های آینده به بالای 146 هزار دینار عراقی خواهد رسید.

 

سخنگوی بازار ارز سلیمانیه گفت: تغییراتی که در چند روز اخیر در قیمت دلار رخ داد به دلیل این بود که مردم تصور می کردند پارلمان عراق تغییراتی در قیمت دلاری که در لایحه بودجه 2021 تعیین شده است، انجام خواهد داد؛ این در حالی است که به گفته کمیسیون دارایی پارلمان عراق این موضوع خارج از اختیار آنها است.


گوران ادامه داد: برخی از بانک ها و بازرگانان با قیمت دلار بازی و گمانه های اشتباهی را مطرح می کنند.


وی تاکید کرد: قیمتی که بانک مرکزی برای قیمت دلار تعیین کرده است یعنی هر 100 دلار برابر با 145 هزار دینار، هیچ گونه تغییری پیدا نخواهد کرد.


این کارشناس اقتصادی گفت: عراق با بحران اقتصادی بزرگی روبرو است، در لایحه بودجه سال 2021 بیش از 71 تریلیون دینار کسری وجود دارد و این در حالی است که هر 100 دلار با قیمت 145 هزار دینار تعیین شده است، در صورتی که این رقم کاهش یابد، کسری بودجه به بیش از 100 تریلیون دینار خواهد رسید./خندان

 

برای مشاهده جزئیات بیشتر فیلم بالا را مشاهده کنید.

کانال تلگرام تجارت بان

اینستاگرام تجارت بان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.