عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
اسباب بازی
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
افزایش 42 درصدی صادرات خشکبار ایران در سال ۹۹

افزایش 42 درصدی صادرات خشکبار ایران در سال ۹۹

صادرات محصولات خشکبار ایران در ۱۲ ماهه سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ از نظر ارزشی ۴۲ درصد رشد داشته است.عراق جزو کشورهای هدف صادراتی ایران است.

به گزارش تجارت بان، مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: علیرغم تحریم‌های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا، صادرات محصولات خشکبار کشورمان طی ۱۲ ماهۀ سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ به لحاظ ارزشی ۴۲ درصد رشد داشته است.

 

محمود بازاری با بیان این خبر اظهار داشت: خشکبار ایران در ۱۲ ماهۀ سال گذشته به ارزش ۲۰۳۶ میلیون دلار و به وزن ۷۷۶ هزار تن به کشورهای هدف صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از نظر ارزشی ۴۲ درصد و از نظر وزن ۵۴ درصد افزایش داشته است.

 

وی افزود: از این میزان، صادرات پسته به تنهایی طی سال ۱۳۹۹ معادل ۱۳۷۲ میلیون دلار و ۲۰۴ هزار تن بوده و ۶۷ درصد از کل صادرات این گروه را در برداشته  است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان‌ از رشد ارزشی ۴۳ درصدی و رشد وزنی ۸۸ درصدی دارد.

 

کشورهای هدف صادراتی خشکبار ایران کدامند؟

 

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: چین، امارات متحده عربی، هند، ترکیه، عراق، پاکستان، آلمان، روسیه، قزاقستان، ویتنام، افغانستان و... در زمرۀ مهم‌ترین بازارهای هدف صادراتی محصولات خشکبار قرار دارند.

 

بازاری ادامه داد: صادرات خرما طی سال گذشته معادل ۲۹۷ میلیون دلار و ۳۳۹ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به لحاظ ارزشی ۴۳ درصد و به لحاظ وزنی ۴۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد. صادرات کشمش نیز طی سال ۹۹ معادل ۲۳۴ میلیون دلار و ۱۷۶ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه قبل نشان‌دهنده رشد ۴۵ درصدی در ارزش و رشد ۴۸ درصدی در وزن است.

 

وی تأکید کرد: در صورت رفع چالش‌ها و موانع سر راه صادرات و همچنین تسهیل حمل دریایی و زمینی محموله‌ها، جهش قابل ملاحظه‌ای در صادرات  این محصولات خواهیم داشت. /سازمان توسعه تجارت ایران

کانال تلگرام تجارت بان

اینستاگرام تجارت بان

 

 

مهاجرت
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.