عضویت در تجارت بان
عضویت در تجارت بان لطفا شکیبا باشید ...
ورود به حساب کاربری
ورود به حساب کاربری لطفا شکیبا باشید ...
کلمه عبور را فراموش کرده‌اید؟
لوگو تجارت بان بازار کردستان عراق
اسباب بازی
دلنیا تجارت زاگرس
بازاریابی در کردستان عراق
اجازه واردات کالاهای اساسی به پیله‌وران از محل ارز صادراتی

اجازه واردات کالاهای اساسی به پیله‌وران از محل ارز صادراتی

با مصوبه اسفندماه سال گذشته هیات وزیران، پیله‌وران و شرکت‌های تعاونی مرزنشین می‌توانند از محل ارز حاصل از صادرات خود، اقدام به واردات کالاهای اساسی و ضروری کنند.

به گزارش تجارت بان، هیات وزیران طی مصوبه‌ای، واردات برخی کالاهای اساسی و ضروری از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشین و پیله‌وران از محل ارز حاصل از صادرات سال‌های 97، 98 و 99 خود، مجاز اعلام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، این دستورالعمل در جلسه 24 اسفندماه سال گذشته هیات وزیران، مصوب شد و بر اساس آن « واردات کالاهای اساسی، ضروری و میوه شامل برنج، چای، دانه‌های روغنی، نهاده‌های دامی، دام زنده، گوشت گاو و گوساله، مغز گردو و بادام هندی و همچنین میوه‌های گرمسیری و نارنگی، از طریق شرکت‌های تعاونی مرزنشین و پیله‌وران از محل ارز حاصل از صادرات سال‌های 1397، 1398 و 1399 خود، بدون الزام به ارائه گواهی سایر دستگاه‌ها از جمله گواهی GMP برای عرضه در شبکه توزیع کشور مجاز است».

 

 همچنین «واردات کالاهای موضوع این مصوبه توسط شرکت‌های تعاونی مرزنشین و پیله‌وران از محل صادرات یکدیگر در سال‌های 97، 98 و 99 خارج از سهمیه ارزی و مقدار تعیین شده است».

 

بر اساس مصوبه هیات وزیران، «واگذاری ارز حاصل از صادرات پیله‌وران و شرکت‌های تعاونی مرزنشین به سایر پیله‌وران و شرکت‌های تعاونی مرزنشین مجاز است و کارت‌های شرکت‌های تعاونی مرزنشین و پیله‌ورات که اقدام به درخواست ورود کالا یا صلح اظهارنامه‌های صادراتی و ثبت آماری کرده‌اند، برای واردات اقلام مذکور رفع تعلیق می‌شود».

 

همچنین «کارت‌های الکترونیک مبادلات مرزی مرزنشینان استان‌های آذربایجان‌غربی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خوزستان، کردستان و هرمزگان به صورت سامانه‌ای برای یک دوره یک‌ساله تا پایان سال 1400 تمدید می‌شود»./ اتاق تهران

 

متن تصویب‌نامه تسهیلات واردات برای تعاونی‌های مرزنشین و پیله‌وران

 

کانال تلگرام تجارت بان

اینستاگرام تجارت بان

 

 

 

مهاجرت
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.