آغاز فعالیت تجاری مرز «کیله» سردشت بعد از 20 ماه

شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ 324 0
آغاز فعالیت تجاری مرز «کیله» سردشت بعد از 20 ماه با واردات ۱۰۰ قلم کالای مجاز از مرز "کیله" فعالیت این بازارچه مرزی پس از حدود ۲۰ ماه از سر گرفته شد.

به گزارش تجارت بان، اقصی نخشی‌پور، امروز با ورود نخستین محموله‌ کالا شامل ۳۸۰ حلقه لاستیک و ۲ هزار و ۸۰۰ چای‌ساز به ارزش بیش از ۳۵ هزار دلار، واردات کالا از این مرز آغاز شد.

 

او بیان کرد: این اقدام در راستای اشتغالزایی و رونق بخشی به معیشت مردم منطقه و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز داخل انجام گرفته است.

 

فرماندار سردشت با بیان اینکه پیش بینی می‌شود با آزاد شدن واردات کالا از این مرز برای تعداد زیادی از اهالی منطقه اشتغال فراهم شود، افزود: در این شهرستان بیش از ۶۰۰ کارت پیله‌وری صادر شده که از این تعداد ۳۵۰ کارت معتبر و بیش از ۱۰۰ کارت فعال است.

 

نخشی پور اظهار کرد: همچنین برای ۲۳ هزار و ۷۰۰ نفر کارت الکترونیک مرزنشینی صادر و فعال شده است.

او گفت: در این شهرستان، ۱۸ هزار و ۸۵۰ خانوار مشمول مزیت کولبری در شعاع ۲۰ کیلومتری از مرز شناسایی شده که برای آنها نیز ۱۳ هزار  و ۵۰۰ کارت فعال شده است.

 

 گمرک بازارچه مرزی کیله سردشت از سال ۱۳۸۲ برای تسریع در صادرات کالا و تولیدات داخلی کشور آغاز به کار کرد؛ این گمرک در ۲۰ کیلومتری شهر "قلادزێ" در شمال عراق قرار دارد؛ بازارچه مرزی "کیله" سردشت سال گذشته به عنوان یکی از مرزهای رسمی کشور در هیات دولت به تصویب رسید.

منبع: ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه