ورود تانکرهای سوخت مرز تمرچین از طریق باشماق مریوان

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ 229 0
ورود تانکرهای سوخت مرز تمرچین از طریق باشماق مریوان تانکرهای حامل مواد سوختی انباشت شده در مرز تمرچین پیرانشهر، تا روز دوشنبه از مرز باشماق مریوان استان کردستان وارد عراق می شوند.

به گزارش تجارت بان، لی مصطفوی روز جمعه در بازدید از وضعیت تانکرهای سوخت در مرز تمرچین پیرانشهر افزود: از مجموع ۲۴۰ تانکر حامل مواد سوختی انباشت شده در این مرز، ۹۰ دستگاه تا روز شنبه و ۱۵۰ دستگاه دیگر تا روز دوشنبه هفته آینده وارد عراق خواهند شد.

 

وی اضافه کرد: به دنبال دستور استاندار آذربایجان غربی برای حل سریع مشکل پیش آمده، رایزنی های دیپلماتیک از طریق سرکنسول ایران در اربیل عراق آغاز شد.

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: سرکنسول ایران در اربیل عراق نسبت به رایزنی با طرف های عراقی برای حل مشکل اقدام خواهد کرد.

 

مصطفوی با تاکید بر اینکه تجار و صادر کنندگان مواد سوختی تا اطلاع ثانوی نسبت به صادرات مواد سوختی از مرز تمرچین اقدام نکنند، اظهار کرد: با توجه به وضعیت نامناسب شیوع ویروس کرونای انگلیسی در عراق مقرر شده که سکوی تخلیه بار ویژه کامیون های عراقی در مرز تمرچین تا اطلاع ثانوی تعطیل شود.

 

وی گفت: همه تدابیر لازم برای حل سریع مشکل تانکرهای سوخت در دست پیگیری و اقدام است.

 

به گزارش ایرنا، مرز تمرچین در جنوب آذربایجان غربی قرار داشته و تنها مرز رسمی آذربایجان غربی با شمال عراق است.

منبع: ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه