زیاد اسعد

زیاد اسعد از سفر به ایران تا اقامت در سوئد + فایل موسیقی و زندگینامه

یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ 3174 0
زیاد اسعد خواننده مشهور کرد با سفرهای متعدد به کشورهای مختلف دنیا، علاوه بر فراگیری دانش موسیقی، چندین زبان مختلف دنیا را هم آموخت.

به گزارش تجارت بان فرهنگی، زیاد اسعد خواننده و آهنگساز مشهور کرد در سال 1966 میلادی در روستای تیراوه از توابع اربیل متولد شد. او در سال 1983 اولین آواز خود را به نام « دوعادەکەم» خواند و نخستین آلبوم خود را در سال 1988 منتشر ساخت.

 

گلچین زیبای آهنگ های زیاد اسعد

 

زیاد اسعد در سال 1988 به ایران سفر و با چند هنرمند ایرانی دیدار کرد. او در سال 1990 پس از بازگشت به کردستان عراق اقدام به انتشار آلبوم دیگری کرد. 


زیاد اسعد بار دیگر در سال 1993 به ایران سفر کرد و به آموختن آواز و تمرین لحن پرداخت. او همچنین در ایران زبان فارسی را فرا گرفت.

 


این هنرمند پس از ایران راهی کشور روسیه شد و در آنجا هم به ممارست و آموختن سبک های مختلف موسیقی پرداخت. زیاد اسعد در مدت 2 سال اقامت خود در روسیه زبان روسی را نیز آموخت. اسعد پس از روسیه چمدان های خود را به مقصد کانادا بست و در این کشور هم زبان انگلیسی را فرا گرفت.


مقصد بعدی زیاد اسعد پس از کانادا کشور سوئد بود او در آنجا هم به مدت 3 سال در آموزشگاه های هنری به فراگیری موسیقی جان پرداخت و در نواختن چند ساز نیز مسلط شد.

 

 

قطعه «رۆژگارێکە» یکی از آهنگ های قدیمی زیاد اسعد


زیاد اسعد در سال 1998 آلبوم « نەمزانی» را منتشر کرد. این هنرمند در سال های بعد همچنان به انتشار آلبوم های دیگر مبادرت کرد.

 


اسعد علاوه بر خواندن آواز تا کنون بیش از 130 آهنگ را برای هنرمندان دیگر آماده کرد. 


فیلم یکی از آوازهای زیبای زیاد اسعد را که در سال های دور خوانده است را در پایین مشاهده کنید.

 

 

 

کانال تلگرام تجارت بان هنری

 

بیشتر بخوانید:

آواز زیبای کردی با صدای ایوب علی

آهنگ شنیدنی خدری قادری مشهور به خله ده رزى

آهنگ وطن با صدای حسن کاکایی + فیلم

 

 

امتیاز مطلب: 95%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه