بنیاد فیلم گوتبورگ به فیلم سازان کرد، کمک می کند

دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ 0
بنیاد فیلم گوتبورگ به فیلم سازان کرد، کمک می کند قرار است بنیاد فیلم گوتبورگ، به پروژه های هنری فیلم سازان کرد، در کنار فیلم سازانی از چند کشور جهان کمک مالی 400 هزار یورویی اعطا کند.

به گزارش تجارت بان، مسئولان بنیاد فیلم گوتبورگ در جریان کنفرانسی که در حاشیه جشنواره فیلم کن برگزار شد از کمک مالی این بنیاد به فیلم سازان کرد در مراحل مختلف تولید فیلم خبر دادند.

 

این موسسه قصد دارد به فیلم سازان کشورهای برزیل، سودان، اکراین و فیلم سازان کرد از کشورهای ایران، ترکیه، سوریه و عراق کمک مالی کند. کمک مالی در قالب پروژه ای یک ساله در اختیار فیلم سازان کرد قرار می گیرد. کمک مالی به پروژه های مختلف فیلم سازی شامل فیلم داستانی، مستند و انیمیشن یا کارتونی تعلق می گیرد.

تاکنون فیلم سازان کرد 90 پروژه فیلم سازی خود را برای دریافت کمک مالی ارائه کرده اند. در مجموع بیش از 1000 پروژه فیلم سازی در پاسخ به درخواست ارسال پروژه ها توسط مسئولان بنیاد فیلم گوتبورگ ارسال شده است.

 

اولین پروژه فیلم سازان کرد مورد تایید مسئولان این بنیاد قرار گرفته است. این فیلم عروس باران نام دارد و توسط کارگردان عراقی حسین حسن تهیه می شود. داستان فیلم مربوط به سال 2014 است که در حوالی شهر دهوک اتفاق می افتد./ کردپرس

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه