ورود حدود 2 میلیون گردشگر به اقلیم کردستان

پنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ 257 0
ورود حدود 2 میلیون گردشگر به اقلیم کردستان بنا به اعلام سازمان گردشگری اقلیم کردستان، در 6 ماهه اول سال جاری میلادی بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر به کردستان عراق سفر کرده اند.

به گزارش تجارت بان، نادر روستی، سخنگوی سازمان گردشگری کردستان عراق درباره حضور گردشگران و سیاست های افزایش آن اظهار کرد: اگر چه تا کنون آمار رسمی درباره تعداد گردشگران از سوی این سازمان اعلام نشده است اما بر اساس آمارهایی که از شهرهای مختلف اقلیم کردستان گردآوری شده است در 6 ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر به کردستان عراق سفر کرده اند.


به گفته این مقام مسئول تنها در چند روز اخیر عید قربان حدود 200 هزار گردشگر وارد کردستان عراق شده و انتظار می رود تا پایان تعطیلان جاری این آمار به 250 هزار نفر و بیش از آن برسد.


روستی درباره مشکلات حوزه گردشگری در کردستان عراق توضیح داد: در حال حاضر ما قانون گردشگری نداریم اما پیش نویس آن را به پارلمان ارائه داده ایم. بدون تردید ساختار گردشگری و مدیریت آن تاثیر به سزایی روی این بخش دارد. همچنین چگونگی معرفی، عرضه آن در داخل و خارج از اقلیم کردستان نیز آثار خود را دارد./روداو

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه