صدور 1100 مجوز سرمایه گذاری در کردستان عراق / انتشار فهرست جدید سرمایه گذاری

پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ 132 0
صدور 1100 مجوز سرمایه گذاری در کردستان عراق / انتشار فهرست جدید سرمایه گذاری بر اساس آمار سازمان سرمایه گذاری اقلیم کردستان، در 2 سال اخیر برای یک هزار و 100 پروژه سرمایه گذاری مجوز صادر شده است و به زودی فهرست پروژه های مورد نیاز اعلام می شود

به گزارش تجارت بان، محمد شکری رئیس سازمان سرمایه گذاری اقلیم کردستان درباره این پروژه ها توضیح داد: در 2 سال گذشته به 133 پروژه جدید به ارزش 8 میلیارد و 500 میلیون دلار مجوزداده شده است.


همچنین تعداد 729 پروژه در مدت مذکور به ارزش 18 میلیارد دلار به تصویب رسیده که به زودی مجوز آنها نیز صادر می شود. بر همین مبنا، تخمین زده می شود که این پروژه ها 200 هزار فرصت شغلی را فراهم می آورند.


شکری گفت: بخشنامه احداث مناطق صنعتی برای همه استان های اقلیم کردستان و مناطق خودگردان، صادر شده است؛ در دهوک 227 مکان و کارگاه جدید در منطقه صنعتی آن احداث می شود.


به گفته این مقام مسئول در حال حاضر 100 هزار فصت شغلی در همه پروژه های اقلیم کردستان وجود دارد و در 2 سال اخیر نیز 10 هزار فرصت کاری از راه همین پروژه ها به وجود آمده است.


وی گفت: قرار است سازمان سرمایه گذاری اقلیم کردستان به زودی، فهرست سرمایه گذاری های جدید را منتشر کند. در این فهرست تازه، همه پروژه های مورد نیز در بخش های کشاورزی، صنعتی و گردشگری اعلام می شود./بوار

 

به محض انتشار فهرست جدید، پایگاه اطلاع رسانی تجارت بان آن را در اختیار مخاطبان می گذارد.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه