صادرات نفت عراق و اقلیم کردستان، ۱.۴ درصد افزایش یافت

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ 0
صادرات نفت عراق و اقلیم کردستان، ۱.۴ درصد افزایش یافت بر اساس آمارهای رسمی مجموع صادرات نفت عراق با احتساب نفت اقلیم کردستان ۱.۴ درصد در ماه افزایش داشته است.

به گزارش تجارت بان، آمار وزارت نفت عراق نشان می‌دهد کل صادرات نفت این کشور با احتساب اقلیم کردستان 1.4 درصد به‌صورت ماهانه افزایش یافته است.

 

دومین تولیدکننده بزرگ اوپک 3.278 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است که بالاتر از متوسط 3.232 میلیون بشکه تولیدشده در ماه ژوئن است.

 

صادرات نفت فدرال عراق در ماه جولای 0.9 درصد بالا رفته و به 2.918 میلیون بشکه در روز رسیده است. صادرات از اقلیم کردستان هم با 6 درصد افزایش از طریق بندر سیهان 360 هزار بشکه در روز ثبت شده است.

 

سهمیه تولید نفت عراق طبق قرارداد اوپک‌پلاس در ماه جولای تا 4.016 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است. سهمیه تولید این کشور در ماه ژوئن برابر با 3.954 میلیون بشکه در روز بود و در ماه جاری تا 4.061 میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد. اعضای ائتلاف اوپک‌پلاس از ابتدای ماه اوت 400 هزار بشکه در روز به تولید خود افزوده‌اند. افزایش تولید این ائتلاف تا پایان سال جاری میلادی به دومیلیون بشکه در روز می‌رسد.

 

صادرات نفت فدرال عراق در ماه جولای شامل 2.821 میلیون بشکه از پایانه‌های جنوبی و 97175 بشکه در روز نفت کرکوک از بندر سیهان می‌شد.

 

صادرات نفت سنگین قیاره از بنادر جنوبی متوقف شده است و صادرات نفت به اردن هم علی‌رغم توافق دو کشور هنوز از سر گرفته نشده است.

 

آمار شرکت بازاریابی نفت عراق نشان می‌دهد ذخایر نفت این کشور 1.5 میلیون بشکه در روز طی ماه جولای افزایش یافته که برابر با 48 هزار بشکه در روز است.

 

فروش نفت فدرال عراق 6 درصد بالا رفته و به 6.514 میلیارد دلار رسیده است که بالاترین رقم از ابتدای سال 2020 را نشان می‌دهد./ تسنیم

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه