وضعیت و نحوه فعالیت ساتنا، پایا و چکاوک در تعطیلات جاری چگونه خواهد بود؟

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ 277 0
وضعیت و نحوه فعالیت ساتنا، پایا و چکاوک در تعطیلات جاری چگونه خواهد بود؟ بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای به شبکه بانکی کشور، نحوه فعالیت سامانه های فوق را ابلاغ کرد.


به گزارش تجارت بان،بانک مرکزی با تاکید بر تعطیلی شعبه های بانکی، ضرورت تأمین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها در روزهای تعطیل پیش رو و نحوه فعالیت سامانه‌های ساتنا، پایا و چکاوک در این روزها را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

 

 

متن این بخشنامه به شرح زیر است:

 

با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی کل کشور از تاریخ ۱۴۰۰.۵.۲۵ لغایت پایان روز ۱۴۰۰.۵.۳۰، به استحضار می‌رساند در بازه زمانی ذکر شده سامانه‌های ساتنا و چکاوک تعطیل بوده و دستور پرداخت و پردازش چک در این سامانه‌ها پذیرفته نخواهد شد. همچنین عملکرد سامانه پایا در روزهای موصوف مشابه سایر روزهای تعطیل و با یک چرخه واحد (۱۲:۴۵) خواهد بود.

 

شایان ذکر است بر اساس اطلاعیه‌های قبلی، در چرخه واحد روزهای تعطیل سامانه پایا، علاوه بر دستور پرداخت‌های شاپرکی، دستور پرداخت‌های عادی نیز پردازش خواهند شد.

 

همچنین خاطر نشان می‌سازد، در خصوص ضمانت نامه‌های ریالی با تاریخ سررسید روزهای اشاره شده، امکان تمدید ضمانتنامه های مربوطه در سامانه سپام ریالی، در تاریخ ۱۴۰۰.۵.۳۱ فراهم خواهد بود.

 

خواهشمند است ضمن ابلاغ مراتب به کلیه واحدهای ذی ربط، دستور فرمائید تمهیدات لازم جهت تأمین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز آن بانک در روزهای تعطیل پیش رو، به نحو مقتضی صورت پذیرد.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه