بنزین در سلیمانیه ارزان شد

سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ 576 0
بنزین در سلیمانیه ارزان شد پس از افزایش های پیاپی قیمت بنزین در اقلیم کردستان، اکنون نرخ یک نوع بنزین در شهر سلیمانیه کاهش یافت.

به گزارش تجارت بان، بهمن شیخ قادر سخنگوی ستاد سوخت سلیمانیه گفت: بنزین تولیدی پالایشگاه «کار» به تعدادی از پمپ بنزین های شهر سلیمانیه رسیده و آنها نیز نرخ این مواد سوختی را کاهش دادند.


این مقام مسئول اظهار کرد: این بنزین از نوع نرمال بوده و هر لیتر آن با قیمت 710 دینار به جایگاه های سوخت عرضه می شود و آنها نیز با 730 دینار به مصرف کنندگان ارائه می دهند.

 

برای اطلاع از آخرین تحولات درباره وضعیت بنزین در اقلیم کردستان، اینجا را کلیک کنید.


شیخ قادر اظهار کرد: از مجموع 90 جایگاه سوخت در شهر سلیمانیه تنها 6 جایگاه این بنزین را دریافت کرده اند و این گام مناسبی است و امیدواریم به زودی شاهد کاهش قیمت بنزین باشیم.


بر اساس این گزارش در حال حاضر به غیر از این 6 جایگاه سوخت در سایر جایگاه ها، قیمت هر لیتر بنزین نرمال 850 دینار، بنزین محسن 900 دینار و یک لیتر بنزین سوپر هم 975 دینار است.

 

قیمت بنزین در اقلیم کردستان طی چند هفته گذشته، به زور پیاپی افزایش یافته بود.


همچنین بنا بود تا وزارت نفت عراق روزانه یک میلیون لیتر بنزین به اقلیم کردستان ارسال کند که در این صورت هر لیتر بنزنی با قیمت 650 دینار عرضه شود، اما تا کنون این وعده محقق نشده است./گلی کردستان
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه