تبادلات تجاری 4.8 میلیارد دلاری از مرز باشماق

دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ 250 0
تبادلات تجاری 4.8 میلیارد دلاری از مرز باشماق بر اساس آمار گمرک، در پنج ماهه اول سال جاری, 4 میلیارد و ٨۰۰ میلیون دلار مبادلات مرزی از مرز باشماق صورت گرفته است.

به گزارش تجارت بان، بهمن مرادنیا در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی واحدهای تابعه وزارت اقتصاد و دارایی در استان کردستان، اظهار کرد: در چهار سال گذشته کارها و اقدامات بسیار مهم و بزرگی در استان و خصوصا در ایجاد زیرساخت ها صورت گرفت و باید اذعان کرد کە همە این دستاوردها با تلاش مدیران و همت جمعی محقق شدە است.

 

استاندار کردستان ادامه داد: در پنج ماهە اول سال جاری و طبق آمار گمرک 4 میلیارد و ٨۰۰ میلیون دلار مبادلات مرزی از مرز باشماق انجام شدە کە تا پایان سال این رقم بسیار بیشتر خواهد شد  که  این مهم  علیرغم امکانات کم موجود تحقق پیدا کردە است.

 

مرادنیا یادآور شد: با وجود اینکە سپردەهای موجود در بانک های استان کم و چند شرکت بزرگ موجود در استان نیز حساب‌های بانکی خود را در استان متمرکز نمی‌کنند اما ما توانستیم در پرداخت تسهیلات بانکی بە واحدهای تولیدی و دیگر متقاضیان عملکرد قابل دفاعی داشتە باشیم.

 

وی مجموعه اقتصاد و دارایی و واحدهای تابعه این وزارتخانه را در توسعه استان حایز اهمیت برشمرد و بیان کرد: ما در فروش اموال مازاد بر نیاز دستگاه‌های اجرایی خوب عمل نکردیم و باید علاوە بر اصلاح این رویه، استان باید از این ظرفیت قانونی بهرە مند شود.

 

استاندار کردستان گفت: تعدادی از مدیران هنوز‌ به این اعتقاد نرسیدە اند که باید از طریق فروش اموال مازاد بخشی ازنیازهای مالی خود را تامین کنند.

 

مرادنیا با تقدیر از همه مدیران تابعه وزارت اقتصاد و دارایی در استان کردستان، تامین قسمت بزرگی از درآمدهای کشور را از راە دریافت مالیات عنوان کرد و اظهار کرد: با توجە بە اینکه مردم کردستان درآمد چندانی ندارند و از لحاظ اقتصادی ضعیف هستند باید تا جایی که امکان دارد رعایت حال مردم  صورت بگیرد و از فشار بی مورد در جهت اخذ مالیات پرهیز شود./ کردپرس

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه