اعلام تاریخ بازگشایی مرز تمرچین برای تردد مسافران

سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ 668 0
اعلام تاریخ بازگشایی مرز تمرچین برای تردد مسافران استاندار آذربایجان غربی از بازگشایی مرزهای پنجگانه این استان از جمله مرز تمرچین پیرانشهر برای تردد مسافران خبر داد.

به گزارش تجارت بان، محمدمهدی شهریاری درباره برقرار تردد از مرزهای این است، گفت: قرار بود که مرزهای کشور طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، از اول آبان بازگشایی شود که با هماهنگی وزارت کشور، این مهم ۱۵ روز زودتر در آذربایجان غربی اجرایی خواهد شد.


بر اساس این گزارش مرزها استان آذربایجان غربی از روز شانزدهم مهر برای تردد مسافری با عراق، ترکیه و نخجوان بازگشایی می شود.

 

وی اضافه کرد: البته شرایط خاصی برای اجازه تردد مرزی در آذربایجان غربی وضع شده که داشتن کارت واکسیناسیون و همچنین پی سی آر منفی از جمله مهمترین آنهاست.

 

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مسدودبودن تردد مسافری طی بیش از یک سال و نیم گذشته در مرزهای آذربایجان غربی بیان کرد: با توجه به واکسیناسیون عمومی انجام شده و شرایط مناسب موجود، تردد مسافری دوباره برقرار می شود.

 

شهریاری گفت: البته در این مدت گروه هایی از جمله افراد دارای اقامت، دانشجویان و تجار امکان تردد بین ایران و کشورهای همسایه را از مرزهای آذربایجان غربی داشتند.

 

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی پنج مرز رسمی با ترکیه، عراق و نخجوان دارد که شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و مرز تمرچین پیرانشهر در مرز شمال عراق است./ایرنا

امتیاز مطلب: 83%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه