صادرات بیش از ۶۰ هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی پرویزخان

سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ 197 0
صادرات بیش از ۶۰ هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی پرویزخان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از صادرات بیش از ۶۰ هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی پرویزخان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش تجارت بان،بر اساس آمار ۶ ماهه نخست سال‌جاری ۶۰ هزار و ۵۴۱ تن کالا توسط سه هزار و ۵۵۳ کامیون از طریق مرز پرویزخان به کشور عراق صادر شده است.

 

وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری ۱۸۲ هزار و ۵۵ تن توسط ۶ هزار و ۸۶۳ کامیون داخلی و ۳۵۶ کامیون خارجی به کشور وارد شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: ۲۴۰ هزار و ۶۳۵ تن کالا توسط ۹ هزار و ۳۳۰ کامیون در مرز پرویزخان بارگیری شده است.

 

کرمی با اشاره موقعیت کشور ایران و استان کرمانشاه برای ترانزیت کالا به سایر کشورها، بیان کرد: کشورهای همسایه ایران برای صادرات و ترانزیت کالا به دلایل مختلف کالای خود را از طریق ایران جابه‌جا می‌کنند و تمام حجم کالای وارد شده به کشور واردات برای مصرف در داخل محسوب نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: هشت هزار و ۳۴۱ کامیون خارجی ۲۴۵ هزار و ۶۹۳ تن کالا را ترانزیت کرده‌اند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان کرد: در مجموع بیش از ۷۳۰ هزار تن کالا از طریق مرز پرویزخان جابه‌جا و مبادله شده است./مهر

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه