برقراری پرواز رفت و برگشت رشت به نجف

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ 274 0
برقراری پرواز رفت و برگشت رشت به نجف پرواز رفت و برگشت رشت به نجف اشرف از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت دایر شد.

به گزارش تجارت بان، سید محسن میرحسینی، نخستین پرواز به مقصد یادشده ،۲۵ آبان ماه توسط شرکت ایر تور انجام می شود.


وی اظهار داشت : پرواز رشت به نجف در زمان حاضر برای سه شنبه هر هفته تعریف شده و نخستین پرواز رفت و برگشت به شماره های ۹۷۱۴ و ۹۷۱۵ می باشد.


مدیرکل فرودگاه گیلان تاکید کرد: بر اساس تصمیمات ستاد مقابله با کرونا همه گردشگران برای انجام سفر خارجی ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون کووید۱۹ و همچنین تست منفی PCR  هستند.


میرحسینی، تشکیل کمیته بهداشت و سلامت،الزام به استفاده از ماسک ، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی و خروجی، نصب بنرهای اطلاع رسانی و نمایش پیام های بهداشتی، ضدعفونی و میکروب زدایی ترمینال ها و اماکن و تجهیزات مستقر در ترمینال ها قبل و بعد از هر پرواز، ضد عفونی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه را از جمله اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه در موضوع شیوع کرونا عنوان کرد.


فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری (OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.


این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و با مساحت کل ۲۲۰ هکتار در ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است./ایرنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه