صادرات بیش از 500 میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ 238 0
صادرات بیش از 500 میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق در سال جاری 521 میلیون دلار کالا از مرز بین المللی مهران به عراق صادر و این مهم باعث رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و افزایش حجم مبادلات تجاری شده است.

به گزارش تجارت بان، جمیل شوهانی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان ایلام افزود: از این میزان 320 میلیون 850 هزارو 697 دلار اظهار شده استان و 200 میلیون و 994 هزارو 160 دلار از محل سایر گمرکات می باشد.

 

وی اظهار داشت از صادرات 521 میلیون و 844 هزار دلاری کالا از مرز بین المللی مهران طی هفت ماهه ابتدای سال جاری داد و افزود: نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی 125 درصد و از لحاظ وزنی 140 درصد رشد داشته است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین کالای صادراتی استان ایلام به عراق از مرز بین المللی مهران سیمان و محصولات کشاورزی و غیره است،اظهار داشت: وزن کالاهای صادر شده بیش از یک میلیون و 31 هزار تن بوده است.

 

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان ایلام تصریح کرد:بیش از 43 هزارو 193 دلار میزان واردات استان ایلام از عراق بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 99 درصد کاهش داشته است که این مهم بدلیل حمایت از تولیدات داخل با اعمال ممنوعیت واردات کالاهای دارای تولید مشابه در داخل کشور محقق شده است.

 

شوهانی با اشاره به اینکه در راستای ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان مهلت تعهدات ارزی صادرکنندگان سال 98 تا پایان آذرماه سال جاری تمدید گردیده است،خاطرنشان کرد:تمدید مهلت مذکور صرفا جهت مساعدت به صادرکنندگان در جهت رفع تعهدات ارزی و رفع محدودیت های تجاری برای صادرکنندگانی که حداقل 60 درصد تعهدات ارزی صادر خود را ایفا کرده اند، بوده و ارتباطی به موضوعات معافیت مالیاتی و استرداد مالیات ارزش افزوده صادرات ندارد.

 

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان ایلام گفت: بر اساس بسته سیاسیتی برگشت ارز حاصل از صادرات سالهای 97 تا 400 بهره مندی صادرکنندگان از معافیت مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات منوط به ایفای تعهدات ارزی سال 98 می باشد./خبرگزاری موج

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه