رویکردتازه گمرک؛ حسابرسی پس از ترخیص

سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ 276 0
رویکردتازه  گمرک؛ حسابرسی پس از ترخیص مدیرکل دفتر بازبینی و حسابرسی گمرک ایران از رویکرد این سازمان برای تسهیل تجارت از طریق حسابرسی پس از ترخیص خبر داد.

به گزارش تجارت بان، مدیرکل دفتر بازبینی و حسابرسی گمرک ایران از رویکرد این سازمان برای تسهیل تجارت از طریق حسابرسی پس از ترخیص خبر داد.

 

علیرضا صدریخواه با اشاره به اهمیت موضوع بازبینی و حسابرسی پس از ترخیص اظهارنامه‌های گمرکی گفت: حسابرسی پس از ترخیص یکی از شیوه‌های نوین برای تسهیل تجارت و کنترل اظهارنامه‌هاست و این موضوع در ماده 7 موافقت‌نامه تسهیل تجارت سازمان جهانی تجارت به منظور تسریع در ترخیص و نیز اطمینان از تبعیت از قانون و مقررات گمرک برای کشورهای عضو آن سازمان تکلیف شده است. 


وی تأکید کرد: گمرک ایران به عنوان عضو سازمان جهانی گمرک در مورد اجرای این موافقت‌نامه اهتمام دارد. 
صدریخواه اظهارداشت: دفتر بازبینی و حسابرسی در جهت بالا بردن دقت و کارایی حسابرسی پس از ترخیص اقدام به برگزاری جلسات هفتگی می‌کند و در این جلسات مواردی از جمله، تحلیل اسناد سازمان جهانی گمرک در مورد حسابرسی پس از ترخیص و سایر اسناد مرتبط، موردپژوهی پرونده‌هایی که توسط گمرکات سایر کشورها مورد حسابرسی قرار گرفته و بررسی تطبیقی آنها با رویه مورد عمل در گمرک ایران و قانون امور گمرکی،
 و بررسی پرونده‌های در دست اقدام برای حسابرسی پس از ترخیص مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه