اقلیم کردستان واردات سیب زمینی را آزاد کرد/عراق واکنش نشان داد

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ 253 0
اقلیم کردستان واردات سیب زمینی را آزاد کرد/عراق واکنش نشان داد وزارت کشاورزی اقلیم کردستان عراق با صدور بخشنامه ای اعلام کرد که واردات سیب زمینی آزاد است.

به گزارش تجارت بان، بر اساس این گزارش، بخشنامه پیشین مبنی بر ممنوعیت واردات سیب زمینی لغو شده و از تاریخ 2 دسامبر 2021 (پنجشنبه 11 آذر 1400) واردات این محصول به کردستان عراق آزاد است.


پس از صدور این بخشنامه، وزارت کشاورزی عراق از اقلیم کردستان درخواست کرد تا نسبت به آزادسازی واردات سیب زمینی بازنگری کند.


«حمید نایف» سخنگوی وزارت کشاورزی عراق با بیان این که عراق در حال یافتن بازاری برای عرضه سیب زمینی تولید داخلی است، گفت: ما از این بخشنامه اقلیم کردستان شگفت زده شده ایم در حالی که توان ارسال و تامین سیب زمینی تولید داخلی عراق را به همه استان های کشور داریم.

 


نایف گفت: وزارت کشاورزی عراق از وزارت کشاورزی اقلیم کردستان درخواست کرده تا واردات سیب زمینی را متوقف کرده و نسبت به این بخشنامه بازنگری کند.


این در حالی است که تعدادی از شهروندان اقلیم کردستان نسبت به کیفیت سیب زمینی تولید داخلی انتقاد داشته و می گویند: سیب زمینی داخلی قابل سرخ کردن نبوده و بسیار دیرپز است همچنین رنگ این محصول مطلوب نیست.
 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه