کنترل های بیشتر بر تردد در مرزهای استان کرمانشاه

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ 253 0
کنترل های بیشتر بر تردد در مرزهای استان کرمانشاه برای جلوگیری از ورود سویه "اُمیکرون" کرونا به کشور و استان کرمانشاه، نظارت و کنترل های بیشتر بر تردد در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش تجارت بان، «فریرز» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه کرمی با اشاره به نظارت مستمر بر مرزهای استان به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، افزود: با توجه به موج  جدید کرونا در برخی کشورها، نظارت‌های ویژه‌ای در پایانه های مرزی در دستور کار قرار گرفته است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه عنوان کرد: در پایانه‌های مرزی ورود مستقیم و غیرمستقیم همه مسافران غیرایرانی از مبادی‌ کشورهای‌ آفریقای جنوبی به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

 

کرمی گفت:  همچنین در راستای جلوگیری از شیوع  گونه جدید ویروس کرونا، در پایانه مرزی پرویزخان  به عنوان مهمترین مرز تردد مسافر استان، اقداماتی از جمله اخذ تست از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور انجام می شود.

 

به گفته این مقام مسئول، از مسافرین ورودی خارجی در صورتی که دارای برگه تست پی سی آر منفی کرونا از مراکز دولتی با اعتبار ۷۲ ساعت باشند تست گرفته نمی شود.

 

کرمی با بیان اینکه اینکه غربالگری بهداشتی و کنترل‌ها  به دقت اجرا خواهد شد، یادآوری کرد: نمایندگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌ علوم پزشکی استان‌  هم در پایانه‌های مرزی مستقر هستند تا غربالگری به صورت 100 درصدی اجرا شود./کردپرس

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه