سرمایەگذاری 5 میلیارد دلاری در بخش گردشگری کردستان عراق

شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ 401 0
سرمایەگذاری 5 میلیارد دلاری در بخش گردشگری کردستان عراق دولت اقلیم کردستان طی2 سال اخیر برای ٢٢ پروژە گردشگری مجوز صادر کردە کە میزان بودجە آنان بە پنج میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش تجارت بان، اداره رسانه و اطلاع‌رسانی دولت اقلیم کردستان در تارنمای رسمی خود، گزارش داده است کە "نها در مدت دو سال اخیر، دولت نهم و در راستای پیشرفت صنعت گردشگری در کردستان ، برای ٢٢ پروژە مجوز صادر کرده است و تمام پروژها را شرکت های داخلی اجرا می‌کنند.

 

بر اساس این گزازش ١١ پروژە در استان اربیل، 9 مورد در استان دهوک و 2 پروژە در استان سلیمانیە در دست اجرا هستند.

 

دولت اقلیم کردستان در راستای توسعە صنعت گردشگری، سرمایەگذاری و فعالیت های زیادی انجام دادە است و بر اساس آمار سازمان کل گردشگری کردستان، امسال حدود چهار میلیون گردشگر وارد اقلیم کردستان عراق شده اند.

 

این سازمان با مشارکت وزارتخانەهای مرتبط در دولت اقلیم کردستان ، در روز ٢٠ ماه جاری میلادی، کنفرانس سالانە خود را برگزار می‌کند.

 

«امل جلال» رئیس سازمان گردشگری کردستان عراق گفت: توسعە و پیشرفت گردشگری در زمینەهای بازاریابی، قوانین و انواع خدمات گردشگری در این کنفرانس، بررسی می‌شود.

 

امل جلال همچنین اظهار داشت: نمایندە همە وزارتخانەهای مرتبط با گردشگری در کنفرانس حضور دارند و پس از بررسی های لازم، همە نظرات و پیشنهادات برای هیئت رئیسە دولت اقلیم کوردستان ارسال می‌شود.

 

با وجود این که بیشتر گردشگران اقلیم کردستان مربوط بە گردشگران عراقی است، اما گردشگران کشورهای عربی و اروپای نیز برای بازدید از اثارباستانی و ورزش های ماجراجویانە، بە اقلیم کوردستان سفر می‌کنند./کردستان24

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه