امضای تفاهم‌نامه گردشگری سلامت بین کرمانشاه و خانقین عراق

یکشنبه ۵ دى ۱۴۰۰ 364 0
امضای تفاهم‌نامه گردشگری سلامت بین کرمانشاه و خانقین عراق سرپرست اداره‌کل میراث‌ استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی و عقد تفاهم‌نامه برای توسعه مناسبات گردشگری سلامت بین کرمانشاه و خانقین عراق خبر داد.

به گزارش تجارت بان، جبار گوهری سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت : توسعه گردشگری سلامت از جمله اولویت‌های این اداره‌کل است که با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بسیار مناسب پزشکی در استان که امکان ارائه خدمات بین‌المللی را دارند، در دستورکار قرار گرفته است.

 

او گفت : با توجه به نزدیکی و مناسبات فرهنگی گسترده و نیاز به خدمات پزشکی، استان خانقین عراق می‌تواند یکی از بازار‌های هدف برای دفاتر خدمات گردشگری کرمانشاه باشد.

 

او افزود: توسعه گردشگری سلامت در این حوزه دو بخش دارد که بخشی از آن مربوط به خدماتی است که در استان کرمانشاه ارائه می‌شود و بخشی مربوط به کشور عراق و اینکه تردد و مسائل مربوطه مانند ویزا چگونه انجام شود.

 

گوهری افزود: در استان کرمانشاه همه شرایط برای پذیرش و خدمات‌دهی به مسافران سلامت فراهم است و ما به دنبال رایزنی و برنامه‌ریزی برای تسهیل در این مراودات و افزایش حضور دفاتر خدمات مسافرتی استان در این حوزه هستیم.

 

او ادامه داد: توسعه گردشگری سلامت در استان کرمانشاه با محوریت دفاتر خدمات گردشگری که برای این امر مجوز دارند، انجام می‌شود.

 

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، با بیان اینکه ۹ دفتر خدمات گردشگری در استان مجوز ورود به گردشگری سلامت را دارند، گفت: بخش خصوصی اگر می‌خواهد به این حوزه ورود کند یا باید مجوز دفتر بگیرد و یا با دفاتر موجود همکاری و مشارکت کند.

 

او افزود: همکاری دو جانبه بخش خصوصی و دفاتر خدمات گردشگری می‌تواند مشکلات مالی و تامین کادر پزشکی مورد نیاز را رفع کند.

 

گوهری گفت: با جدیت پیگیر مجوز‌های لازم و پرداخت تسهیلات مورد نیاز به کسانی که به حوزه توسعه گردشگری سلامت ورود کنند، هستیم./باشگاه خبرنگاران

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه