راه اندازی پایانه صادرات محصولات کشاورزی در مریوان

سه شنبه ۱۴ دى ۱۴۰۰ 358 0
راه اندازی پایانه صادرات محصولات کشاورزی در مریوان پایانه صادرات محصولات کشاورزی استان در مرز رسمی باشماق مریوان، راه اندازی می شود.

به گزارش تجارت بان، «پیمان اسکندری» رئیس تعاون روستایی کردستان، اظهار کرد: در قالب یک طرح ابتکاری و به عنوان اولین استان کشور اقدام به راه اندازی پایانه محصولات کشاورزی در پایانه مرزی باشماق مریوان کردیم.

 

وی افزود: پیگیری‌های دو ساله تعاون روستایی بالاخره نتیجه داد و بیش از ۲۷ هزار متر مربع در مرز رسمی باشماق به این مهم اختصاص یافت.

 

اسکندری خاطرنشان کرد: در این پایانه که در نوع خود در کشور منحصر به فرد است، سالن‌های شستشو، بسته بندی، نمایش محصولات کشاورزی و سردخانه تعبیه شده است و هم اکنون تجهیزات مرتبط بخش‌های مختلف آن تأمین شده است.

 

وی اعلام کرد: تا آخر شهریور ماه سال ۱۴۰۱ شاهد بهره برداری از این پایانه خواهیم بود.

 

اسکندری در ادامه سخنان خود اعلام کرد: طی چند روز اخیر اولین محموله دام استان به اقلیم کردستان عراق صادر شد و روند صادرات محصولات کشاورزی تولیدکنندگان کردستانی با رعایت تمام استانداردهای مورد قبول طرف عراقی ادامه دارد.

 

وی افزود: در سال ۹۹ بیش از ۵۷۰ انواع محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادر کرده ایم و امیدواریم در سنوات آتی این میزان افزایش یابد./مهر

 

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه