جزئیات استفاده از رمزارزها در صادرات و واردات

دوشنبه ۲۷ دى ۱۴۰۰ 124 0
جزئیات استفاده از رمزارزها در صادرات و واردات استفاده از رمزارزها در صادرات و واردات به زودی عملیاتی می شود. رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به بیان جزئیات استفاده از آن در تجارت پرداخت.

به گزارش تجارت بان، به نقل از شبکه تولید و تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک با اشاره به امکان استفاده رمز ارزها در تجارت کشور گفت: بیش از 15 جلسه کارشناسی با بانک مرکزی داشتیم و در این زمینه به جمع بندی رسیدیم.

 

وی افزود: برای استفاده از رمز ارز به عنوان یک کالا و یک عامل انتقال اعتبار در تجارت بین المللی در حال رسیدن به جمع بندی با بانک مرکزی هستیم و سازو کارهای لازم برای آن را پیاده کردیم که طی هفته های اخیر عملیاتی می‌شود.

 

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: در این راستا رمز ارزهای متداول جهانی در قالب بسترهای ایجاد شده به واردکننده کالا منتقل می شود و انتقال اعتبار مورد نیاز به جای ارز، صراف و سیستم‌های سخت دیگر به راحتی در سامانه ها انجام می‌گیرد.

 

پیمان پاک در مورد نوع رمز ارزها گفت: در داخل کشور با توافقات صورت گرفته با بانک مرکزی رمز ارزهای مجاز در فرآیند واردات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سامانه جامع تجارت این موضوع پیاده سازی و در ثبت سفارش‌ها این رمز ارزها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

 

امتیاز مطلب: 100%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه