تکذیب ممنوعیت واردات گوشی بالای ۶۰۰ دلار

چهارشنبه ۲۹ دى ۱۴۰۰ 117 0
تکذیب ممنوعیت واردات گوشی بالای ۶۰۰ دلار رییس کل گمرک در تشریح منابع درآمدی گمرک و در پاسخ به پرسشی در خصوص واردات تلفن های بالای 600 دلار، با اشاره به عدم ورود جزئی به این مساله در لایحه بودجه سال 1401، هرگونه تصمیم در این خصوص و یا ماخذ کالاهای دیگر را در درآمد سالیانه گمرک موثر دانست.

به گزارش تجارت بان، سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک اظهار داشت: گمرک تابع سیاست های مراجع قانونی، مصوبات مجلس شورای اسلامی و سازمان های سیاستگذار در حوزه تجارت خارجی است. 

 

وی  افزود:  در نشست امروز با اعضای اتاق بازرگانی ایران، رییس کل گمرک ایران   هرگونه  تصمیمی   در خصوص واردات کالاها و تعیین ماخذ حقوق و عوارض آنها  به ویژه  خودرو و موبایل را در  بودجه سال آینده، بر درآمدهای گمرک موثر دانست که با مصوبه قانون بودجه سال آتی و طی شدن تشریفات تصویب  با ابلاغ دولت به  گمرک قابل  اجرا خواهد بود و تا این لحظه در  این خصوص تصمیمی اخذ نشده و روند بررسی لایحه بودجه در مجلس در حال انجام است و هنوز به قانون تبدیل نشده است .

 

لطیفی در خصوص واردات تلفن همراه بالای 600دلار به نقل از رییس کل گمرک در رسانه ها توضیح داد: ضمن تکذیب اخبار منتشره در ممنوعیت یا محدودیت و یا هرگونه تغییر در نحوه واردات تلفن همراه، در جلسه امروز، آقای دکتر مقدسی  تاکید کرده است که  واردات خودرو و موبایل‌های با ارزش بیش از ۶۰۰ دلار، به سیاست های تجاری و بازرگانی کشور وابسته است و گمرک تابع سیاست های سایر سازمان های سیاستگذار و مصوبات مجلس شورای اسلامی در خصوص واردات این کالاها در بودجه سال آینده است تا هر آنچه مصوب شده  و به گمرک برای  اجرا ابلاغ کنند را انجام دهد.

 

لطیفی افزود: رئیس کل گمرک ایران در این نشست در پاسخ به پرسشی در خصوص تغییر ماخذ تعرفه ها بر درآمد گمرکی، هر گونه تصمیمی در سیاست های تجارت خارجی، تعرفه‌ها و حقوق ورودی را بر درآمد گمرکی سال آینده موثر دانست.

 

سخنگوی گمرک  گفت : در حال حاضر برای گوشی های تلفن همراه با ارزش بالای ۶۰۰ دلار  حقوق ورودی با ماخذ ۱۲ درصد اعمال می شود و کماکان روند  واردات ادامه دارد و منعی برای ورود آن وجود ندارد، ضمنا در متن لایحه بودجه که در مجلس شورای اسلامی در دست  رسیدگی است ، در  زمینه محدودیت، ممنوعیت یا تغییر ماخذ و تعرفه ها  تصمیمی  اتخاذ نشده است./ایلنا

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه