سهم کرمانشاه از صادرات به عراق از ۴۴ درصد گذشت

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ 314 0
سهم کرمانشاه از صادرات به عراق از  ۴۴ درصد گذشت مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه گفت: حدود ۴۴ درصد صادرات کشور به بازار عراق از پنج دروازه رسمی استان کرمانشاه به آن‌سوی مرز می‌رود.

به گزارش تجارت بان، بختیار رحمانی‌پور امروز در جمع اصحاب رسانه از افزایش ۱۰ درصدی صادرات از مرزهای رسمی استان کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: طی ۱۰ ماهه سال جاری فعالیت تجاری گمرکات استان از طریق ۵ مرز رسمی بالغ بر ۲ میلیارد و ۱۶۸ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش صادرات را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه پرویزخان بیشترین بار صادراتی کشور از لحاظ وزنی در ۱۰ ماه گذشته را داشته است، افزود: پرویزخان در بین ۱۲ مرز رسمی کشور با عراق از لحاظ وزنی رتبه اول را به خود اختصاص داده و به لحاظ ارزش دلاری با اختلاف ناچیزی رتبه دوم را دارد.

 

مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: بیشترین کالاهای صادراتی استان کشاورزی است، میوه و تره‌بار، لبنیات، محصولات فلزی، سنگ و آهن و ابزارآلات نیز در این سبد صادراتی به چشم می خورد.

 

وی وزن محموله‌های صادراتی طی ۱۰ ماهه امسال را ۵ میلیون و ۳۲۵ هزار تن اعلام کرد و گفت: حدود ۴۴ درصد صادرات کشور به بازار عراق از پنج دروازه رسمی استان کرمانشاه به آن‌سوی مرز می‌رود./فارس

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه