نرخ ارز کالاهای وارداتی در سال ۱۴۰۱ مشخص شد

یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ 186 0
نرخ ارز کالاهای وارداتی در سال ۱۴۰۱ مشخص شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای، نرخ ارز محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در سال آینده را مشخص کردند.

به گزارش تجارت بان، نمایندگان در جلسه علنی نوبت سوم امروز (شنبه ۱۴ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، بند (هـ) تبصره ۷ را تصویب کردند.

 

بند (هـ) تبصره ۷ لایحه بودجه به شرح زیر است:

۱- نرخ ارز محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در همه موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی، براساس برابری نرخ ارز اعلام شده بانک مرکزی نرخ سامانه مبادله الکترونیکی (ETS) در روز اظهار و مطابق ماده ۱۴ قانون امور گمرکی است.

 

۲- در سال ۱۴۰۱ نرخ چهار درصد (۴%) حقوق گمرکی مذکور در صدر بند (د) ماده (۱) قانون امور گمرکی برای کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی و همچنین نهاده‌های کشاورزی و دامی به یک درصد (۱%) تقلیل می‌یابد.

 

همچنین بند الحاقی ۲ تبصره ۱۸ این لایحه اصلاح و تصویب شد که مطابق با آن، وزارت اموراقتصاد و دارایی از طریق اداره کل موظف است هنگام صدور تسویه حساب‌های آن دسته از مؤدیان مالیاتی که دارای کارت بازرگانی هستند، اصل فیش واریزی سه در هزار درآمد مشمول مالیاتی را که به حساب اتاق بازرگانی ایران و اتاق تعاون ایران واریز شده و به تأیید اتاق‌ها رسیده است، دریافت کند./مهر

امتیاز مطلب: 0%
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلی خیر

دیدگاه خود را بنویسید

فرستادن دیدگاه